fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

100. rocznica niepodległości Litwy. Życzenia od polskich rycerzy

YouTube
Na Litwie obchodzona jest dziś 100. rocznica odbudowy państwa litewskiego. Z tej okazji na stronie promującej 100. rocznicę niepodległości Polski pojawił się film z życzeniami.

"Litwinki i Litwini! 16 lutego obchodzicie radosne święto – setną rocznicę odzyskania przez Litwę niepodległości. Z tej okazji przyjmijcie najlepsze życzenia od waszych sąsiadów z Polski. Cieszymy się, że dla obu naszych narodów ten rok jest wyjątkowy, zapraszamy równocześnie do świętowania razem z nami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę!" - czytamy na stronie niepodlegla.gov.pl.

Życzenia przekazane są w języku litewskim przez osoby w strojach rycerskich. W tle widać obraz "Bitwa pod Grunwaldem" Jana Matejki. 

Film powstał we współpracy Muzeum Narodowego w Warszawie i Instytutu Polskiego w Wilnie.

Swoje życzenia Litwinom przekazał również Andrzej Duda. "Z okazji 100-lecia Odrodzenia Państwowości Republiki Litewskiej, pragnę w imieniu własnym oraz Narodu Polskiego złożyć Pani Prezydent i wszystkim obywatelom Litwy serdeczne gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności" - napisał prezydent.

Na fasadzie Pałacu Prezydenckiego w Warszawie rozbłyśnie dziś okolicznościowa iluminacja. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA