Społeczeństwo

USA: 20-latek wygrał 450 milionów dolarów

AFP
20-letni Shane Missler z Port Richey na Florydzie wygrał ok. 450 milionów dolarów w loterii Mega Millions - poinformowali organizatorzy loterii. Rekordowo wysoka wygrana padła w losowaniu przed tygodniem.

Przed losowaniem, w którym Missler zgarnął całą pulę w 23 kolejnych losowaniach nie było ani jednego kuponu ze zwycięskimi numerami. Dlatego kumulacja osiągnęła rekordową wielkość.

Szczęśliwy zwycięzca oświadczył, że chce dzięki wygranym pieniądzom "realizować swoje pasje, pomóc rodzinie i zrobić coś dobrego dla ludzkości".

W oświadczeniu, w którym cytowany jest zwycięzca (20-latek odmawia próśb o udzielenie wywiadu, nie chce też, by media publikowały jego zdjęcie), Missler stwierdza, że wygrana go "nie zaskoczyła", bo już przed losowaniem "miał przeczucie", że mu się poszczęści.

Wygrana w wysokości 450 milionów dolarów to czwarta co do wielkości wygrana w loterii Mega Millions i 11 najwyższa wygrana w historii loterii w USA.

Do 20-latka nie trafi jednak cała kwota - lecz jedynie nieco ponad 281 mln dolarów - gdyby chciał otrzymać pełną wygraną, musiałby zgodzić się na wypłacanie jej w ratach, przez 30 lat - informuje CNN.

Źródło: CNN

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL