fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: 93-latek wygrał wybory po raz pierwszy w życiu

Facebook
93-letni weteran II wojny światowej po raz pierwszy w życiu będzie sprawował publiczny urząd po wygraniu wyborów na burmistrza Tinton Falls, miasta położonego w New Jersey.

Vito Perillo, który służył w amerykańskiej Marynarce Wojennej w latach 1944-1947 pokonał dotychczasowego burmistrza, Geralda Turninga, zdobywając 53 proc. głosów w wyborach - wynika z nieoficjalnych jeszcze danych podanych przez lokalną komisję wyborczą.

Perillo mieszka w Tinton Falss ponad 50 lat. W kampanii wyborczej obiecał mieszkańcom niższe podatki i więcej transparentności.

"Jako burmistrz zagwarantuje wam, że wasz głos będzie słyszany w kwestii ważnych finansowych decyzji, i stworzę kulturę odpowiedzialności" - powiedział w nagraniu umieszczonym na swoim profilu na Facebooku w październiku.

Perillo twierdzi, że w czasie kampanii wyborczej słyszał często od mieszkańców miasta, że jego program polityczny ma sens. - Uwierzyli mi - dodaje w rozmowie z CNN.

W 2014 roku Turning został burmistrzem miasta, ponieważ nie miał rywala w wyborach - zauważa CNN.

93-letni Perillo nie ukrywa, że cieszy się ze zwycięstwa i z tego, że "kampania wyborcza się skończyła". Jego pierwszym zadaniem będzie przygotowanie "rozsądnego budżetu" na 2018 rok.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA