fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sondaż. Komu nie podoba się obecna Konstytucja RP

Fotolia
Polacy podzieleni w sprawie wprowadzania zmian w Konstytucji – pokazał sondaż SW Research dla serwisu rp.pl. Dziś mija równo 20 lat od jej wejścia w życie.

Podczas uroczystości związanych ze świętem Konstytucji 3 Maja prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że chce, by w przyszłym roku w sprawie Konstytucji RP odbyło się referendum.

- Czas rozpocząć tę debatę. Naród powinien wypowiedzieć się, jakich kierunków ustrojowych w przyszłości chce, które prawa i wolności powinny być mocniej zaakcentowane - powiedział Duda w trakcie obchodów przed Zamkiem Królewskim w Warszawie. 

 

W naszym sondażu 39 proc. badanych uznało, że należy wprowadzić zmiany w Konstytucji RP, ale jedynie o jeden punkt procentowy mniejszy odsetek uważa, że takich zmian wprowadzać nie należy. Zdania w tej kwestii nie ma prawie co czwarty badany.

- Częściej za wprowadzeniem zmian są mężczyźni (43 proc.), osoby o wykształceniu zasadniczym zawodowym (48 proc.), o dochodzie od 2001 do 3000 zł (43 proc.) oraz badani z miast powyżej 500 tysięcy mieszkańców (43 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

I dodaje, że wraz ze wzrostem wieku rośnie odsetek tych, którzy uważają, że nie należy wprowadzać zmian w Konstytucji RP.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA