fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Kampania: dorosnąć do nowego życia

Bohaterowie kampanii społecznej
materiały prasowe
Fundacja Dorastaj z Nami rozpoczyna kampanię społeczną pod hasłem „Dorosnąć do nowego życia”.

Mama Tomasza zmarła w płomieniach podpalona przez swojego podopiecznego w poradni rodzinnej. Tata Hanny, ratownik TOPR, zginął w Tatrach, ratując życie turystów. Tata Kamila, strażak, stracił życie gasząc pożar, a ojciec Piotra, pilot wojskowy, podczas lotu. Gdy utracili rodziców mieli po kilka lat. Teraz, na progu dojrzałości, w nowej kampanii społecznej Fundacji Dorastaj z Nami, pod hasłem "Dorosnąć do nowego życia" opowiadają, jak uporali się ze swoim żalem i bólem, ale też apelują o pomoc dla innych dzieci, które każdego dnia tracą rodziców wykonujących pracę publiczną.

Fundacja Dorastaj z Nami, która od blisko 10 lat wspiera dzieci osierocone przez rodziców, którzy zginęli pełniąc służbę publiczną chce zwrócić uwagę na sytuację tych dzieci oraz ich potrzeby.

- Ta kampania, mimo że dotyczy bardzo trudnych przeżyć, jest pozytywna i daje nadzieję. Pokazujemy w niej, że każde dziecko może wyrosnąć z żalu i poczucia samotności po nagłej stracie rodzica, że może mocno „stanąć na własnych nogach" i realizować swój własny plan na życie, jeśli otrzyma właściwą pomoc – mówi Magdalena Pawlak, Prezes Fundacji Dorastaj z Nami. - Nasi podopieczni, którzy utracili rodziców jako dzieci, dzielą się swoimi doświadczeniami, dając niesamowite świadectwo siły, hartu ducha i dojrzałości. A jednocześnie solidarności, z tymi, którzy nadal potrzebują pomocy - dodaje.

Gdy one dorastają, wciąż zadając sobie pytanie: „dlaczego to mój tata wziął wtedy ten dyżur w górach", „dlaczego to mój tata pojechał do tego pożaru", „dlaczego to moja mama poszła tego dnia do pracy?". Tomasz, Hanna, Kamil i Piotr opowiadają o swoich wyborach życiowych oraz o tym, jak ważną rolę odegrała w ich decyzjach Fundacja Dorastaj z Nami i wszyscy ludzie, którzy ją wspierają.

- Jestem podopieczną Fundacji od 9 lat. To dzięki jej pomocy oraz dobroci i hojności Darczyńców Fundacji zostałam artystą lutnikiem, wyrzeźbiłam trzy pary skrzypiec, a teraz studiuję turystykę i rekreację w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej – mówi Hanna Łabunowicz – Majowa, jedna z bohaterek kampanii.

Podopiecznych Fundacji - dzieci bohaterów poległych na służbie - jest wciąż bardzo dużo. Ich historie są równie przejmujące jak historie Hanny, Tomasza, Kamila i Piotra. Niektóre z tych dzieci nawet nie znają swoich rodziców, bo straciły ich, mając zaledwie kilka miesięcy albo urodziły się po ich śmierci. Tak jak np. 4 letnia Zuzia, która przyszła na świat w dwa miesiące po tym, jak jej tata zginął na służbie w wypadku konwoju policyjnego.

- Podopieczni otrzymują od nas m.in. wsparcie psychologów i terapeutów, tak bardzo ważne w chwili poczucia straty – mówi Marta Rowicka, Koordynator ds. podopiecznych i doradców edukacyjnych w Fundacji Dorastaj z nami. – Na dalszych etapach staramy się też zapewnić im pomoc finansową na wydatki edukacyjne, czesne, opłaty za internat, koszty podróży do szkoły, pomoce naukowe, kursy czy praktyki zawodowe - dodaje.

Fundacja Dorastaj z Nami powstała w 2010 roku, zajmuj się pomocą dla dzieci osób, które zginęły lub doznały ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w trakcie pełnienia służby publicznej. Celem działania Fundacji jest długofalowe wsparcie edukacji dzieci i młodzieży od ich najmłodszych lat, aż do zakończenia przez nich nauki – do osiągnięcia przez nich pełnoletności lub jeżeli będą kontynuować naukę, do ukończenia 25 roku życia. Fundacja otacza pamięcią tych, którzy zginęli na służbie. Pomogła już 234 dzieciom. Aby wesprzeć jej podopiecznych wystarczy wejść na stronę www.dorastajznami.org

Kampania Kampania "Dorosnąć do nowego życia" potrwa do końca kwietnia 2020 r. Historie jej bohaterów zaprezentowane zostaną w spotach filmowych i dźwiękowych, a także m.in. w mediach społecznościowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA