fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Kontrola działań policji w Suwałkach. Joachim Brudziński wydał polecenie

Fotorzepa/ Robert Gardziński
Szef MSWiA Joachim Brudziński zapoznał się z wynikami kontroli przeprowadzonej w Suwałkach. To reakcja na informacje o całodobowym pilnowaniu posesji wiceministra Jarosława Zielińskiego przez patrole policji.

W sprawie "dodatkowego zajęcia" funkcjonariuszy z Suwałk interweniowała w Sejmie posłanka Bożena Kamińska z Platformy Obywatelskiej. Poinformowała, że otrzymała list od policjantów, w którym skarżą się oni na konieczność całodobowego pilnowania domu wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego.

- To, co pan Zieliński wyprawia w Suwałkach, to jest Bizancjum absolutne. Tyle że to eskaluje z chwili na chwilę i dziś cięcie konfetti to jest drobiazg w porównaniu z tym, co się teraz dzieje - oceniła.

Komenda Miejskiej Policji w Suwałkach zaprzeczyła, by wiceminister wykorzystywał funkcjonariuszy do celów prywatnych. Komendant Główny Policji zarządził jednak kontrolę w komendzie.

Z wynikami kontroli zapoznał się minister Joachim Brudziński. "Minister Joachim Brudziński zapoznał się z wynikami kontroli przeprowadzonej przez Komendanta Głównego Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach. Szef MSWiA polecił gen. insp. Jarosławowi Szymczykowi zapoznanie kadry kierowniczej Policji z wnioskami płynącymi z kontroli" – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie MSWiA.

"Podstawowym zadaniem polskich policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim obywatelom. Wypełniając swój ustawowy obowiązek, Policja zawsze stoi na straży prawa, wobec którego wszyscy są równi. Policja jest apolityczna i ma swoje zadania, które jest zobowiązana wykonywać. Komendant Główny Policji zapowiedział, że sytuacje, w których przełożeni zlecają policjantom jakiekolwiek działania niewynikające z zadań Policji są niedopuszczalnie" - informuje resort.

"Chodzi zwłaszcza o działania wykraczające poza ustawowe obowiązki Policji w kontaktach oraz współpracy z osobami pełniącymi funkcje publiczne, takimi jak parlamentarzyści, czy samorządowcy wszelkich szczebli i różnych opcji politycznych. Wobec przełożonych wydających funkcjonariuszom polecenia wykraczające poza ustawowe obowiązki Policji będą wyciągane konsekwencje służbowe" - przekazano.

Wcześniej do tych zarzutów odniósł się na Twitterze wiceminister Jarosław Zieliński. „Część mediów i polityków opozycji w odwecie za naruszenie interesów wpływowych dotąd grup i osób usiłuje mnie ośmieszyć i skompromitować powielając wyssane z palce historie na mój temat. Jest to aż nadto czytelne komu i czemu ma służyć ta nagonka” - napisał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA