fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

CBA przeciw Wojtunikowi. Sprawa u Ziobry

Paweł Wojtunik
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło zawiadomienie w sprawie Pawła Wojtunika. Były szef CBA jest podejrzany w sprawie kupna drogiego smartfona z funduszu operacyjnego. Wojtunik zawiadomienie uważa za bezpodstawne.

Pismo trafiło do Prokuratury Krajowej. Urządzenie zakupione z funduszy CBA miał użytkować członek rodziny Wojtunika. Portal TVN potwierdził informacje o wpłynięciu zawiadomienia.

 

- CBA skierowało do Prokuratura Generalnego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego szefa CBA - powiedziała rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Zawiadomienie jest niejawne. Nie zapadła jeszcze decyzja, czy zostaną przeprowadzone czynności sprawdzające, czy prokuratura od razu wyda postanowienie o wszczęciu śledztwa. 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Wojtunik miał przekazać członkowi rodziny telefon zakupiony za fundusze operacyjne. Urządzenie miało kosztować około 3000 złotych.

Całą sprawę komentuje Wojtunik w oświadczeniu. "W życiu zawodowym kilkakrotnie byłem fałszywie oskarżany przez rożnej maści podłych i zawistnych ludzi. Zawsze w takich przypadkach niezależna prokuratura i niezawisłe sądy po przeprowadzonych postępowaniach jednoznacznie wykazywały, że nigdy nie złamałem prawa. Uprzedzano mnie, że będę celem różnych ataków i pomówień, ale o tak bezpodstawnym zawiadomieniu jeszcze nigdy nie słyszałem. Ufam, że prokuratura podzieli moje zdanie." - napisał były szef CBA.

Potyczka między szefami CBA

Raport z działalności Centralnego Biura Antykorupcyjnego w minionym roku powstał pod koniec marca. Liczy niespełna 20 stron, ale kluczowa jest jedna – na której nowe szefostwo tej służby zapisało litanię zastrzeżeń wobec Pawła Wojtunika, szefa CBA za czasów rządów Platformy. Po wygranych wyborach nowa ekipa wymusiła dymisję Wojtunika, wszczynając procedurę odebrania mu certyfikatu dostępu do informacji niejawnych, co uniemożliwia pracę każdemu szefowi specsłużby. Czytaj więcej

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA