fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ochrona zdrowia

Gowin: Funkcjonowanie polskich szpitali musi ulegać systematycznej poprawie

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
- Zdajemy sobie sprawę, że wyraźny wzrost nakładów na służbę zdrowia nie rozwiązuje wszystkich problemów - powiedział wicepremier Jarosław Gowin, komentując poniedziałkowy sondaż "Rzeczpospolitej".

Sytuacja w służbie zdrowia, kwestie dotyczące klimatu oraz sprawa drożejącej żywności – to zdaniem ankietowanych w badaniu IBRiS dla „Rzeczpospolitej" trzy najważniejsze propozycje w programach politycznych partii w jesiennej kampanii. Konieczność rozwiązania trudnej sytuacji w ochronie zdrowia wskazało 78 proc. ankietowanych w badaniu z 9–10 sierpnia tego roku.

Dowiedz się więcej: Sondaż: Jakie tematy interesują Polaków przed wyborami?

Już wiosną tego roku Koalicja Europejska w centrum swojego programu ustawiła kwestie zdrowotne, wtedy w kontekście europejskich funduszy i inwestycji. Politycy PO przekonywali wówczas, że był to efekt wewnętrznych badań. Zapowiadali też w kuluarach, że w jesiennej kampanii wyborczej Koalicja również postawi na zdrowie. Tak też się stało. W tzw. sześciopaku Schetyny przedstawionym na początku lipca w Warszawie osobny punkt stanowi ochrona zdrowia.

- Nieprzypadkowo na listach Zjednoczonej Prawicy jest tak wielu wybitnych przedstawicieli świata medycznego. Zdajemy sobie sprawę, że wyraźny wzrost nakładów na służbę zdrowia nie rozwiązuje wszystkich problemów. Funkcjonowanie polskich szpitali musi ulegać systematycznej poprawie - skomentował w radiowej Jedynce wicepremier Jarosław Gowin.

Ostatnia pozycja przypisywana w sondażu "Rzeczpospolitej" ważności kwestiom światopoglądowym może natomiast wynikać z tego, że ankietowani – biorąc pod uwagę, jak polaryzująca jest to politycznie kwestia – nie chcą przyznawać, że sprawy takie jak prawa LGBT są dla nich ważne.

- Nasilenie sporów światopoglądowych jest konsekwencją pewnej bezradności partii opozycyjnych, które nie potrafią przekonywać Polaków do swojego stanowiska, wchodząc w obszary, które są dla Polaków naprawdę ważne - ocenił Gowin. - Chociażby służba zdrowia, funkcjonowanie polskich szkół, polskiego państwa, kwestie związane z gospodarką. W związku z tym duża część polityków opozycji szuka takich tematów zastępczych - dodał.

Zdaniem Gowina "największym zagrożeniem dla Zjednoczonej Prawicy nie jest opozycja". - Największym zagrożeniem są nasze błędy. Błędy, które mogą się zawsze przydarzyć w toku procesu rządzenia. Błędy, które czasami bywają pochodną poczucia pychy, poczucia, że mamy już zwycięstwo w kieszeni - powiedział wicepremier.

Źródło: rp.pl/ PR1, 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA