fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Iustitia: kto zajmie się skargą na działalność rzecznika dyscyplinarnego Piotra Schaba?

Piotr Schab
tv.rp.pl
Prezes SSP „Iustitia” Krystian Markiewicz zawiadomił Ministra Sprawiedliwości oraz Zastępcę Rzecznika Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawie o możliwości popełnienia przez Piotra Schaba – Rzecznika Dyscyplinarnego Sądów Powszechnych - deliktu dyscyplinarnego.

Delikt ten miał polegać na zniesławieniu i pomówieniu sędzi Doroty Zabłudowskiej poprzez stwierdzenie, że: "przyjęła gratyfikację finansową od osoby będącej oskarżoną w postępowaniu toczącym się przed (...) Sądem", w którym orzeka. Sprawa dotyczyła przyjęcia z rąk Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, Gdańskiej Nagrody Równości.

Działając w imieniu Ministra Sprawiedliwości, Dyrektor Departamentu Nadzoru Administracyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości - Paweł Zwolak, poinformował, że brak jest podstaw do podjęcia wnioskowanych czynności przez Ministra, z uwagi na to, że zgodnie z obowiązującym prawem właściwy do tego jest Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawie.

Z kolei Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawi przekazał zawiadomienie do rozpatrzenia Krajowej Radzie Sądownictwa.

Stowarzyszenie "Iustitia" oczekuje na "podjęcie stosownych czynności przez organ, do którego przekazano zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Piotra Schaba – działającego jako Rzecznik Dyscyplinarny Sądów Powszechnych - deliktu dyscyplinarnego polegającego na publicznym zniesławieniu i pomówieniu sędzi".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA