fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Niepełnosprawna musiała podpełznąć do barierki w sądzie? Jest postępowanie wyjaśniające

Fotorzepa / Jakub Dobrzyński
Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych sędzia Michał Lasota podjął czynności wyjaśniające w sprawie możliwego zachowania sędziego, które doprowadziło do tego, że niepełnosprawny oskarżony zmuszony był podpełznąć do barierki dla składających zeznania.

O tej sytuacji w wywiadzie dla portalu gazeta.pl opowiedział Bartosz Pilitowski. - Oskarżonym była osoba niepełnosprawna, nie miała nóg. Sąd nie pozwolił sanitariuszowi ani policjantom na pomoc w podejściu do barierki dla składających zeznania. Stwierdził, że oskarżony poradzi sobie sam. Ta osoba podpełzła do miejsca, z którego się formalnie zeznaje - mówił prezes Fundacji Court Watch Polska.

- W związku z powyższym Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych sędzia Michał Lasota zwrócił się do Fundacji Court Watch Polska o kopie dokumentów, w tym raportu, w których opisano zdarzenie - informuje w komunikacie Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych.

Jak dodano, planowane jest również przesłuchanie w charakterze świadków Pana Bartosza Pilitowskiego i wolontariusza, który sporządził raport z opisem zdarzenia

Źródło: rp.pl / gazeta.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA