fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Kierownictwo Sądu Rejonowego w Rzeszowie odwołane mailem

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Bogumiła Majcher-Gniewek nie jest już prezesem Sądu Rejonowego w Rzeszowie. Minister Zbigniew Ziobro odwołał też dwóch wiceprezesów tego sądu: Jolantę Olszowy-Rozmus i Annę Ryczaj-Paśko.

Jak informuje Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" informacje o odwołaniu prezesów nadeszły  do Sądu Rejonowego w Rzeszowie  mailem. W wyniku tych odwołań Sąd Rejonowy w Rzeszowie pozostaje obecnie bez władz.

12 lutego był ostatnim dniem, w którym Minister Sprawiedliwości, korzystając ze specjalnych uprawnień nadanych ustawą z 12 lipca 2017r. o zmianie ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw, mógł dowolnie odwoływać prezesów i wiceprezesów sądów w całej Polsce.

Kilka dni temu prezesem Sądu Okręgowego w Rzeszowie (w okręgu którego znajduje się Sąd Rejonowy w Rzeszowie) został sędzia Sądu Rejonowego w Jarosławiu Rafał Puchalski, delegowany wcześniej do Ministerstwa Sprawiedliwości. Na czas pełnienia nowej funkcji został również delegowany z Sądu Rejonowego w Jarosławiu do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA