fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Sędzi z Zawiercia grożą 2 lata więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu

Fotorzepa/Roman Bosiacki
Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Rejonowego w Zawierciu akt oskarżenia przeciwko sędzi Małgorzacie M.-N. oskarżonej o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło 12 marca 2019 roku w Zawierciu. Jak relacjonuje Prokuratura Krajowa, sędzia kierując samochodem osobowym została zatrzymana przez patrol policji. Interwencja ta nastąpiła na skutek poinformowania policji przez innego użytkownika ruchu, że po mieście porusza się pojazd, którego kierowca nie zachowuje prawidłowego toru jazdy.

Sędzia została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Z uwagi na wyniki badania wskazujące na stan nietrzeźwości policjanci zatrzymali ją i przewieźli do Szpitala w Zawierciu, gdzie pobrano od niej krew do badań na zawartość alkoholu. Badania te wykazały 3,31 promila alkoholu.

Po uzyskaniu zgody Sądu Dyscyplinarnego na pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności karnej, prokurator ogłosił sędzi Małgorzacie M.-N. zarzut z art. 178a §1 Kodeksu karnego. - Przesłuchana w charakterze podejrzanej sędzia złożyła obszerne, zasadniczo korespondujące z ustaleniami śledztwa wyjaśnienia i przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu - podaje Prokuratura Krajowa.

Za czyn zarzucany sędziemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Źródło: Prokuratura Krajowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA