fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Zastrzelił dwa koty, choć nie chciał ich zabić

45-letni mieszkaniec gm. Tuczna odpowie za zabicie z wiatrówki dwóch kotów sąsiada.
materiały policji
Zarzuty zastrzelenia z wiatrówki dwóch kotów i kierowanie gróź karalnych wobec sąsiada odpowie 45-letni mieszkaniec gm. Tuczna na Lubelszczyźnie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policji. Teraz zabójcy kotów grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z komisariatu w Wisznicach na Lubelszczyźnie uzyskali informację, że w gm. Tuczna, 45-latek strzelał do kota z wiatrówki.

Na miejscu okazało się, że to prawda. – Z naszych ustaleń wynikało, że mężczyzna ze swojej posesji zastrzelił kota należącego do sąsiadów –podaje lubelska policja.

Okazało się też, że do podobnego zdarzenia doszło również pod koniec marca. Wówczas inny kot sąsiada został postrzelony i pomimo pomocy weterynarza tego zwierzęcia też nie dało się uratować.

Policjanci zatrzymali  45-letniego mieszkańca gm. Tuczna. W jego domu zabezpieczyli też wiatrówkę, z której strzelał do zwierząt.

Podczas przesłuchania zatrzymany przyznał, że strzelał, ale zapewniał, że nie chciał zabić kotów. Mężczyzna odpowiadał będzie również za groźby karalne, które miał kierować wobec sąsiada.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA