fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Obława na kierowcę po nocnym pościgu w Zielonej Górze

Fotorzepa, Łukasz Solski
Policjanci z Zielonej Góry poszukują kierowcy golfa, który w nocy nie zatrzymał się do kontroli.

Uciekał ulicami miasta i próbował potrącić jednego z policjantów. Funkcjonariusze użyli broni. Udało im się zatrzymać pasażera auta.

Jak poinformowała Małgorzata Stanisławska, z KMP w Zielonej Górze, w nocy policjanci chcieli zatrzymać do kontroli volkswagena golfa.

Kierowca jednak nie zatrzymał się, a zaczął przyspieszać i uciekać ulicami miasta. Radiowóz ruszył za uciekinierem, który jechał z bardzo dużą prędkością, niekiedy pod prąd.

Policjanci próbowali zablokować mężczyźnie drogę. Kierowca objechał blokadę chcąc przejechać jednego z funkcjonariuszy, który w ostatniej chwili zdążył odskoczyć na bok.

Wtedy policjanci ostrzelali uciekający samochód. Padło kilka strzałów. Volkswagen pojechał na os. Zacisze. Tam cudem nie doszło do wypadku. Kierowca w ostatniej chwili zareagował i uniknął zderzenia z uciekającym volkswagenem.

Podczas ucieczki kierowca golfa kilka razy jechał pod prąd powodując zagrożenie na drodze. Na jednym z rond volkswagen zderzył się z busem.

Na Trasie Północnej uciekający volkswagenem wjechał pod prąd. Tam został już osaczony przez ścigające go radiowozy.

Rozpędzony samochód zjechał z drogi i uderzył w kilka drzew. W samochodzie było dwóch mężczyzn, którzy zaczęli uciekać. Mundurowym udało się zatrzymać pasażera. To 28-latek, mieszkaniec Zgorzelca, który był już karany między innymi za kradzieże. Poszukiwania kierowcy cały czas trwają.

To kolejny pościg policyjny w Zielonej Górze w tym tygodniu. W poniedziałek ścigali czterech mężczyzn, którzy uciekali fordem focusem. W tym przypadku udało się zatrzymać samochód po kilku kilometrach.

Okazało się, że kierowca nie miał uprawnień do kierowania i był  pod wpływem narkotyków. Jeden z pasażerów miał przy sobie 10 gramów amfetaminy, a  pozostali pasażerowie  poszukiwani byli przez organy ścigania.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA