Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 15.10.2018 11:42 Publikacja: 15.10.2018 11:29
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
- Liczymy na szybki, transparentny i sprawiedliwy proces - mówi „Rzeczpospolitej” mec. Władysław Pociej, obrońca Sebastiana K. Proces rozpocznie się od odczytania aktu oskarżenia. Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że Sebastian K. wygłosi krótkie oświadczenie. Podczas całego procesu będzie odpowiadał tylko na pytania swojego obrońcy.
Sprawę będzie prowadzić trzyosobowy skład sędziowski, bez ławników. - Sędziowie zostali do prowadzenia tej sprawy wylosowani. Są to doświadczeni karniści - mówi nam prezes oświęcimskiego sądu Elżbieta Witkowska. Przewodniczącą składu jest sędzia Agnieszka Pawłowska, która w marcu tego roku została kierownikiem sekcji ds. wykonania orzeczeń.
Będzie to jeden z najważniejszych procesów ostatnich lat – prokuratura chce udowodnić winę Sebastiana K. – kierowcy seicento, który skręcał kiedy omijała go rządowa limuzyna.
To będzie pierwsza i jak na razie jedyna wokanda w oświęcimskim sądzie - co najmniej do końca roku proces będzie prowadzony w Sądzie Okręgowym w Krakowie, bo tylko ten sąd dysponuje odpowiednimi salami do przesłuchania w trybie niejawnym. W tym trybie będą przesłuchiwani funkcjonariusze BOR a także premier Szydło - opinia publiczna nie pozna więc wszystkich faktów podczas procesu. Wiele zeznań oraz dokumentów pozostanie tajna. Sąd każdorazowo będzie decydował o tym, czy rozprawa będzie jawna, czy też nie.
Na pewno oskarżony będzie składał wnioski dowodowe bo zdaniem obrony prokuratura nie wyjaśniła wszystkich wątpliwości. - Nie zdradzamy o co wystąpimy - ucina pytania mec. Pociej.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Mija właśnie 82. rocznica „krwawej niedzieli” – jednego z najbardziej dramatycznych epizodów antypolskiej ofensy...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Rady dzielnic wypowiedzą się w sprawie pomysłu wprowadzenia nocnej prohibicji w Warszawie. Do radnych trafią dwa...
Propozycję wprowadzenia uczniowskich budżetów partycypacyjnych w szkołach na Bemowie złożyli warszawscy radni Ma...
Prawie 11,5 mld zł warte są inwestycje realizowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności...
Ubezpieczenie obejmuje m.in. ochronę budynków, wyposażenia i infrastruktury miejskiej przed skutkami aktów terro...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas