fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Komisja Europejska nie będzie interweniować w sprawie Ludmiły Kozłowskiej

Ludmiła Kozłowska
Facebook/Otwarty Dialog
Frans Timmermans poinformował, że Komisja Europejska nie będzie interweniować w sprawie wpisania Ludmiły Kozłowskiej do Systemu Informacyjnego Schengen.

Pod koniec września do do wiceszefa KE Fransa Timmermansa wpłynęło pismo w sprawie sytuacji wokół szefowej fundacji Otwarty Dialog Ludmiły Kozłowskiej. 

Szef Liberałów w PE Guy Verhofstadt i wiceszefowa tej partii Sophie in ‘t Veld podkreślili, że Kozłowska została wpisana do Systemu Informacyjnego Schengen bez podania konkretnej przyczyny.

"Najwyraźniej dzwonki alarmowe muszą teraz wybrzmieć głośno i wyraźnie: temu rządowi polskiemu nie można ufać, jeśli chodzi o narzędzia UE do współpracy policyjnej, granicznej i wymiaru sprawiedliwości" - tłumaczyli autorzy listu.

Europosłowie liczą na podjęcie natychmiastowej interwencji w jej sprawie.

Frans Timmermans poinformował dziś, że Komisja Europejska nie zamierza interweniować w tej sprawie. Poinformował, że Ludmiła Kozłowska może w tej sprawie odwołać się do polskiego wymiaru sprawiedliwości.

WYDALENIE Z UE

Polska wpisała Ludmiłę Kozłowską do Systemu Informacyjnego Schengen, co skutkuje natychmiastowym wydaleniem z UE.

O wydaleniu z UE prezes Fundacji Otwarty Dialog dowiedziała się z Brukseli. – Byłam jedną z pierwszych osób, które wyszły z samolotu – wspomina Kozłowska. – Dałam paszport policjantowi, a on kiedy sprawdził go w systemie, zapytał, jakie przestępstwo popełniłam. Powiedziałam, że żadnego, a on: "To dlaczego Polska panią poszukuje?" Już wiedziałam, o co chodzi. Powiedziałam, że jestem żoną aktywisty obywatelskiego i spodziewałam się, że w końcu mnie deportują za jego działalność.

Zdaniem Kozłowskiej ta decyzja była aktem desperacji PiS.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA