Reklama
Rozwiń
Reklama

Joanna Parafianowicz: W zdrowym ciele zdrowy umysł

Izolacja w jednych poruszyła pokłady kreatywności, w innych obudziła demony.

Aktualizacja: 19.05.2020 14:44 Publikacja: 19.05.2020 10:55

Joanna Parafianowicz: W zdrowym ciele zdrowy umysł

Foto: Fotorzepa, Piotr Wittman

Niewątpliwie zagadnienie szczepień polaryzuje społeczeństwo. Część, choć nie zna nikogo, kto by z powodu koronawirusa stracił życie, przyjmuje, że zamknięcie w domach ma głębszy sens, choćby prewencyjny. Niektórzy są jednakże zdania, że Covid-19 nie istnieje w ogóle, a powtarzane chętnie teorie spiskowe i antynaukowe poglądy wzbierają na sile.

Niezależnie od tego, czy przyjmiemy, że za wywołaniem globalnego paraliżu stoją możni tego świata, a najczęściej bodaj wymieniany jest Bill Gates, czy też że koronawirus jest wynikiem nieodpowiedzialnych zachowań ludzi (który to pogląd jest mi szczególnie bliski), warto dostrzec, że aktualna pandemia wznieciła debatę na temat szczepionek. Udział w niej wzięła zaś diwa polskiej muzyki rozrywkowej Edyta Górniak.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Opinie Prawne
Ewa Szadkowska: Uderzając w Żurka, trafił w neosędziów
Opinie Prawne
Rafał Sikorski: Jak to jest z tymi patentami w branży farmaceutycznej
Opinie Prawne
Michał Szułdrzyński: KSeF to dodatkowe miliardy w budżecie, ale i wielkie zagrożenia
Opinie Prawne
Prof. Marek Safjan: Jak wydobyć się z zapaści państwa prawa?
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Opinie Prawne
Jakub Sewerynik: O starszych braciach, czyli mury rosną
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama