fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Co dalej z koalicją? Kolejne spotkanie Kaczyński-Ziobro

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Mimo zapowiedzi o ogłoszeniu komunikatu w sprawie dalszej przyszłości Zjednoczonej Prawicy, wciąż nie zapadły ostateczne decyzje. "Piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji" - brzmi komentarz rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej. Wieczorem doszło do spotkania Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą.

Po godzinie 16 zakończyło się kolejne, drugie już spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, podczas którego powinna zapaść ostateczna decyzja co do dalszych losów Zjednoczonej Prawicy.

Najwyraźniej jednak do ustaleń nie doszło.

Mimo zapowiedzi Ryszarda Terleckiego, że "wszystko jest na najlepszej drodze" i  około 15-16 przedstawione zostaną ostateczne decyzje, jedynym jak dotąd komunikatem jest wypowiedź rzeczniczki PiS dla Polskiej Agencji Prasowej sprzed kilku minut.

- Piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji. PiS jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, aby móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna - powiedziała Anita Czerwińska.

Wieczorem media poinformowały, że w rządowym kompleksie przy ul. Parkowej spotkali się prezes PiS Jarosław Kaczyński i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Pierwsze obrady wierchuszki Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie odbyło się w poniedziałek. Tuż po ich zakończeniu rzeczniczka PiS Anita Czerwińska zamieściła w mediach społecznościowych lakoniczną informację, że podjęte zostały decyzje o "zdecydowanych rozstrzygnięciach" i był to jedyny komunikat, jaki dotarł do opinii publicznej.

Później jednak do mediów wyciekały stopniowo informacje o tym, że prezes PiS Jarosław Kaczyński dał Zbigniewowi Ziobrze ostatnią szansę i postawił mu "twarde warunki"

Czytaj także:

Rozmowa Kaczyński - Ziobro. Trzy warunki prezesa PiS

Zbigniew Ziobro miał je usłyszeć od Jarosława Kaczyńskiego w poniedziałek późnym wieczorem. Szef Solidarnej Polski powinien odpowiedzieć do środy – o godz. 13 w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej rozpoczęła się kolejna narada władz partii, które mają podjąć ostateczne decyzje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA