fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Błaszczak: Czas na walkę o życie, nie na politykę

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Ten czas, który teraz przeżywamy, to czas na walkę o zdrowie i życie Polaków, a nie na politykę. Nie na politykowanie, tak jak to robi opozycja - mówił w Jedynce PR minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Przekonywał jednocześnie, że "nie ma powodów" do przekładania wyborów prezydenckich.

Szef MON przekonywał w "Sygnałach dnia", że epidemia koronawirusa to czas międzypokoleniowej solidarności i społecznej próby, którą można przejść dzięki odpowiedzialnym i wspólnie podejmowanym działaniom.

Błaszczak zapewniał, że podjęte przez rząd obostrzenia mają na celu jak najszybsze opanowanie epidemii.

Jego zdaniem nie ma powodów do przekładania wyborów prezydenckich, których termin został ustalony zgodnie z przepisami konstytucji. Błaszczak stwierdził, że czas, który obecnie przezywamy, jest "czasem na walkę o zdrowie i życie Polaków", a nie na politykowanie.

- Tak, jak to robi opozycja - ocenił.

Szef MON uważa, że atutem polskiego rządu jest spokój, ale na pewno znajda się tacy, którzy będą rządzących krytykować.

- No niestety tacy są. Były premier, który od premiera do hejtera przebył taką drogę. Myślę tu o Donaldzie Tusku - mówił Błaszczak

- Jarosław Kaczyński nie jest szczególnie znany z odwagi cywilnej w sytuacjach zagrożenia, więc mam wrażenie, że presja, postawa ludzi, ale chyba też znajdą się jacyś odważni, przyzwoici ludzie w obozie władzy, wystarczy, żeby się tak czy inaczej z tego swojego uporu wycofał - komentował sytuację kilka dni temu Donald Tusk.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA