fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Beata Szydło: Mam dużo obowiązków i dużo pracy

Fotorzepa/ Piotr Guzik
Jestem wicepremierem, który ma dużo obowiązków i dużo pracy - mówi Beata Szydło. - Pan premier zaproponował mi, żebym pracowała w rządzie, żebym dalej z nim współpracowała, i te obowiązki, które wykonuję - dodaje.

Pod koniec października kolumna, którą poruszała się wicepremier Beata Szydło, miała kolizję w Imielinie w woj. śląskim. Działo się to w czwartek w środku dnia, a wicepremier jechała już do rodzinnych Brzeszcz. Jaki ma zakres obowiązków, skoro tak szybko może rozpocząć weekend? Z ustaleń „Rzeczpospolitej" wynika, że formalnie ich nie posiada. Premier Mateusz Morawiecki nie wydał bowiem rozporządzenia w sprawie jej szczegółowego zakresu działania.

O zakres obowiązków Beata Szydło była pytana w RMF FM. - Jestem wicepremierem, który ma dużo obowiązków i dużo pracy, proszę mi wierzyć. Po rozmowie dzisiejszej tutaj jadę do kancelarii, bo będzie posiedzenie Komitetu Społecznego Rady Ministrów - powiedziała wicepremier.

Proszę poczytać przepisy dotyczące Rady Ministrów i tam jest wyraźnie określone, że rozporządzenie kontrybucyjne dla ministrów ustala premier i jest to obowiązek szefa kancelarii, żeby te zostały dostarczone. Natomiast jeżeli chodzi o wicepremierów, to nie dotyczy wicepremierów - dodała.

 - Jestem wicepremierem w rządzie PiS, w rządzie, którym kieruje Mateusz Morawiecki, natomiast między innymi zajmuje się sprawami społecznymi, kierując Komitetem Społecznym Rady Ministrów - odpowiedziała.

Szydło komentowała także wynik wyborów samorządowych. - PiS wygrało wybory i poprawiło nasz wynik. Oczekiwania wobec większych miast były większe - oceniła.

Źródło: rp.pl/RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA