fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Mateusz Morawiecki apeluje do opozycji: Pójdźmy razem ramię w ramię

Mateusz Morawiecki
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do liderów i członków wszystkich ugrupowań, ruchów i stronnictw politycznych, by wzięli udział w marszu 11 listopada w Warszawie

List w tej sprawie ukazał się na stronie Kancelarii Premiera. 

"Pragnę zaapelował do elit politycznych i sympatyków wszystkich ugrupowań, ruchów i stronnictw, by dzień 11 listopada 2018 roku był świadectwem tego, że Polska jest jedna. Że Polska jest wielka. Że jest najwyższą wartością dla nas wszystkich. I musimy dbać o jej przyszłość" - pisze Mateusz Morawiecki.

 

"Szczególnie apeluję i zwracam się do liderów partii opozycyjnych - pójdźmy razem ramię w ramię. Na Marsz Państwowy w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości zaproszeni są wszyscy. Marsz będzie okazją by pokazać, że potrafimy godnie świętować niepodległość" - dodaje szef rządu.

Czytaj także: 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński weźmie udział w marszu 11 listopada

AP: Gronkiewicz-Waltz pomogła polskiemu rządowi

Szułdrzyński: Miało być wielkie święto, skończyło się jak zwykle

"Niech tego dnia liczy się tylko jeden szyld - polskie godło. I jedna - biało-czerwona flaga. W ten sposób okażemy naszą wdzięczność tym, którzy wywalczyli naszą niepodległość. To właśnie ona jest najmocniejszą gwarancją bezpiecznej i szczęśliwej przyszłości naszej Ojczyzny".

W niedzielnym marszu weźmie udział prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, prezes Jarosław Kaczyński i pozostali członkowie rządu i politycy PiS. Lider PO Grzegorz Schetyna i przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zapowiedzieli, że nie wezmą udziału w marszu.

Pełna treść listu

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA