fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Premier Morawiecki zdecydował o odchudzeniu rządu

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Jak dowiaduje się „Rzeczpospolita” w piątek premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o redukcji liczby wiceministrów w swoim rządzie. Jak wynika z naszych informacji stanowisko stracić ma kilkanaście do 20 procent wiceministrów.

– Szczegóły zostaną podane w przyszłym tygodniu – mówi nasz informator, współpracownik Morawieckiego. – Ale premier jest zdeterminowany by odchudzić liczbę wiceministrów nawet o 20 procent – słyszmy.

Już we środę szef rządu zapowiedział, że przeprowadzi przegląd sekretarzy i podsekretarzy stanu pracujących w administracji rządowej. Podczas wizyty w poznańskich zakładach kolejowych im. Cegielskiego w Poznaniu mówił: - Pokażemy bardziej szczupłą, oszczędną, mniej zbiurokratyzowaną strukturę rządową i w związku z tym również dokonamy pewnych przeglądów nie tylko personalnych, ale również finansowych.

Według wyliczeń TVN24 w tej chwili w rządzie w 19 resortach i kancelarii premiera pracuje 96 osób w randze ministra lub wiceministra. Morawiecki zapowiadał wówczas, że chce by jego rząd liczył mniej osób, niż miało to miejsce w 2017 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA