fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Korwin-Mikke o Morawieckim: Drugi Eugeniusz Kwiatkowski

Janusz Korwin-Mikke
Fotorzepa/ Piotr Guzik
Europoseł Janusz Korwin-Mikke, komentując zmianę na stanowisku premiera nazwał Mateusza Morawieckiego "drugim Eugeniuszem Kwiatkowskim" (wicepremier, minister przemysłu i handlu w latach 1926-1930, minister skarbu 1935-1939), który "zrujnuje Polskę, jak tamten".

W piątek prezydent Andrzej Duda przyjął dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował na premiera Mateusza Morawieckiego.

"Historia powtarza się jako farsa" - stwierdza szef partii Wolność w swoim komentarzu opublikowanym na Facebooku. Jego zdaniem prezes PiS Jarosław Kaczyński, wysuwając kandydaturę Mateusza Morawieckiego na stanowisko prezesa rady ministrów, "chce powrotu do II Rzeczypospolitej (tej po 1935 roku)".

"Na premiera wyznaczył drugiego Eugeniusza Kwiatkowskiego, który "genialnymi" mega-pomysłami zrujnuje Polskę, jak tamten" - komentuje Korwin-Mikke, zaznaczając, że między Kwiatkowskim a Morawieckim jest różnica.

"Kwiatkowski zajmował się tylko gospodarką, Piłsudski zrujnował wojsko sam, bez żadnego Macierewicza, a ministrami spraw zagranicznych byli jednak ludzie poważni" - stwierdził Korwin-Mikke.

Eugeniusz Kwiatkowski był ministrem przemysłu i handlu w latach 1926-1930, w rządzie Kazimierza Bartla, oraz wicepremierem i ministrem skarbu w latach 1935-1939 w rządach Mariana Zyndrama Kościałkowskiego i Felicjana Sławoja Składkowskiego. Jest znany nako autor koncepcji rozwoju handlu morskiego i budowniczy portu w Gdynii oraz patron Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA