fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Premier: Nie będzie wyższych podatków

Premier Beata Szydło
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Premier Beata Szydło zapewniła w TVP Info, że funkcjonowanie programu "500 plus" nie będzie się wiązało z podwyższeniem podatków w Polsce.

W piątek ruszył program Rodzina "500 plus". Po godzinie 22 w całym kraju przez internet złożonych zostało 100 tysięcy wniosków.

Premier Beata Szydło powiedziała w TVP Info, że pieniądze z programu "500 plus" mają pomagać w wychowaniu dzieci, a rodziny same zdecydują, na co je przeznaczą. Premier dodała, że efekty działania programu będą monitorowane, by rząd miał wiedzę, jak te pieniądze są wydawane, jak trafiają do rodzin, czy coś można usprawnić.

Beata Szydło poinformowała, że w tym roku trafi do polskich rodzin około 17 mld zł, w przyszłym ponad 20 mld. – Te pieniądze zasilą polską gospodarkę, będą wyższe wpływy podatkowe – powiedziała premier. Zapewniła, że funkcjonowanie programu 500 plus w kolejnych latach nie będzie się wiązało z podwyższeniem podatków. – Proszę się nie bać. Nie będzie wyższych podatków - powiedziała Beata Szydło. - Po czerwcu będziemy mogli powiedzieć, czy nawet nie obniżymy stawki VAT – dodała. Premier przyznała, że będzie to zależało od wpływów podatkowych i uszczelnienia systemu.

 

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA