fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ruch Polska 2050

Polityk Hołowni komentuje transfer posła z KO: Jak się dba, to się ma

Hanna Gill-Piątek
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Kolejnym politykiem Koalicji Obywatelskiej, który zdecydował się na przejście do Polski 2050 jest poseł Mirosław Suchoń. „Szymon Hołownia chciał zmienić polską politykę, a jedynie zmienia barwy posłom opozycji” - skomentował Cezary Tomczyk, szef klubu KO.

We wtorek Hołownia poinformował na konferencji prasowej, że do koła parlamentarnego Polska 2050 dołącza poseł Mirosław Suchoń, struktury samorządowe zasilają natomiast Grzegorz Nowosielski (burmistrz Wyszkowa) i Wanda Brociek (stołeczna działaczka). - Nasza partia rozwija się we wszystkich województwach. Dzisiaj chcę przedstawić nowych działaczy, to z nimi na pokładzie chcemy zrealizować nasze cele, pokazać, że nowa jakość jest możliwa - mówił Hołownia.

Dowiedz się więcej: Poseł Mirosław Suchoń dołączy do Polski 2050 Szymona Hołowni

Najnowszy transfer Polski 2050 skomentował na Twitterze Cezary Tomczyk, szef klubu PO. „Szymon Hołownia chciał zmienić polską politykę, a jedynie zmienia barwy posłom opozycji. Stan posiadania opozycji w Sejmie bez zmian, ale zaufania na opozycji jakby mniej... a to kluczowe dla odsunięcia PiS-u od władzy” - napisał poseł PO. „Skupmy się na nich, a nie na sobie” - zaapelował.

Na wpis Tomczyka zareagowała Hanna Gill-Piątek. Podkreśliła, że „opozycja skupiona na stanie posiadania nigdy niczego nie zmieni”. „Nie mówiąc już o tym, że nie wie, kogo na tym stanie ma” - zauważyła.

„O tym, że Tomasz Zimoch jest świetnym mówcą z aplikacją sędziowską, KO dowiedziała się na ostatnim posiedzeniu” - dodał przewodnicząca parlamentarnego koło Polska 2050 „Jak się dba, to się ma” - dodała, adresując swoje słowa do Tomczyka.

Po transferze Suchonia koło Polski 2050 liczy już pięciu posłów. Oprócz Suchonia są to Hanna Gill-Piątek (przewodnicząca), Paulina Hennig-Kloska, Joanna Mucha i Tomasz Zimoch. Dodatkowo Hołownia ma jednego senatora - Jacka Burego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA