fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Reprywatyzacja w Warszawie

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Nagrody były, by nie było korupcji

Fotorzepa, Jerzy Dudek
W latach 2007-2013 warszawscy urzędnicy zajmujący się reprywatyzacją otrzymali nagrody w wysokości ponad 2,7 mln złotych. Swoją decyzję tłumaczyła dziś prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Wiceszef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastian Kaleta poinformował, że w latach 2007-2013 prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz przyznała urzędnikom zajmującym się reprywatyzacją nagrody w wysokości ponad 2,7 mln złotych.

Informacje w tej sprawie Sebastian Kaleta otrzymał z warszawskiego ratusza. - Dane, które otrzymaliśmy - za lata 2007-13 - są szokujące. Okazało się, że w latach 2007-13 Hanna Gronkiewicz-Waltz przyznała urzędnikom zajmującym się reprywatyzacją nagrody w wysokości 2 mln 732 tys. 265 zł - powiedział wiceszef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Czytaj więcej: Urzędnicy Gronkiewicz-Waltz otrzymali ponad 2 mln zł nagród

Sprawę skomentowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. – - Nagradzałam ludzi za pracę i po to, żeby w urzędzie nie było korupcji – powiedziała.

Dziennikarze zwrócili uwagę na to, że część nagrodzonych urzędników znajduje się obecnie w areszcie. – Wynagradzałam za osiągnięcia, natomiast korupcja - skąd ja mogłam wiedzieć? To jest kwestia służb i służby do tego doszły – skomentowała prezydent Warszawy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA