fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Radcowie

Marzena Sarapata była prezes Wisły Kraków nadal aktywnym radcą prawnym

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Orzeczony wobec byłej prezes Wisły Kraków dozór policyjny nie oznacza, że nie może wykonywać zawodu radcy prawnego. Samorząd czeka z podjęciem decyzji o jej ewentualnym zawieszeniu do czasu zakończenia postępowania karnego.

Jak informuje rzecznik krakowskich radców prawnych Karolina Kolary już w styczniu – kiedy pojawiły się pierwsze doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez radcę prawną Marzenę Sarapatę - pion dyscyplinarny wszczął postępowanie wobec niej. Musiał jej jednak zawiesić z uwagi na toczące się postępowanie karne.

- Zgodnie z poglądem wyrażonym przez Sąd Najwyższy, w wypadku toczącego się postępowania karnego inne organy władzy publicznej, prowadząc własne postępowanie nie będące postępowaniem karnym, nie mogą samodzielnie ustalić faktu popełnienia przez obywatela przestępstwa i nie mogą wyprowadzać z tego negatywnych konsekwencji prawnych. Rzecznik oczekuje zatem obecnie na prawomocne zakończenie postępowania karnego – od jego wyniku zależały będą bowiem dalsze decyzje w sprawie - informuje Kolary.

I wyjaśnia, że wtorkowe zatrzymanie prawniczki ma znaczenie o tyle, że jeżeli wobec niej zostałoby zastosowane tymczasowe aresztowanie, Sąd Dyscyplinarny OIRP w Krakowie zobligowany byłby do jej tymczasowego zawieszenia w czynnościach zawodowych.

- Według mojej wiedzy, opartej jednak na dzień dzisiejszy wyłącznie na doniesieniach prasowych, postanowienie o tymczasowym aresztowaniu nie zapadło – wskazuje rzeczniczka krakowskich radców prawnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA