fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Były szef Elite Models oskarżony o gwałt na nieletniej

AFP
Francuska prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie Geralda Marie, byłego szefa jednej z największych na świecie agencji modelek. Pod jego adresem padają oskarżenia o gwałt i znęcanie się nad nieletnią dziewczynką, a także innymi kobietami.

Prokuratura w Paryżu poinformowała agencję AFP, że Gerald Marie miał dopuścić się gwałtu na trzech byłych modelkach. Specjalistyczna jednostka ds. ochrony dzieci prowadzi dochodzenia pod kątem "gwałtu i napaści na tle seksualnym, jak również gwałtu i napaści na tle seksualnym na nieletnim"

Śledztwo opiera się na zgłoszenia złożonych przez kobiety w związku z rzekomymi napaściami z lat 1980-1998.

W tym czasie Elite Models kierowała karierami takich modelek jak Naomi Campbell, Claudia Schiffer, Cindy Crawford i była żona Marie, supermodelka Linda Evangelista.

Była dziennikarka BBC Lisa Brinkworth twierdziła, że w październiku 1998 r., kiedy w ramach śledztwa udawała modelkę, Marie napadał na nią w nocnym klubie, naciskając na nią swoimi genitaliami.

Brinkworth pracowała pod przykrywką w ramach przygotowywania filmu dokumentalnego o niewłaściwym zachowaniu seksualnym wobec modelek - wielu z nich nieletnich - w niektórych agencjach.

Do służb zgłosiły się trzy byłe modelki, które oskarżają Marie o gwałt. Miało do tego dojść, gdy były nastolatkami lub młodymi kobietami.

Amerykańska modelka Carre Sutton oskarża Marie o "niezliczone" gwałty w 1986 roku, kiedy miała 17 lat, Amerykanka Jill Dodd o gwałt w 1980 roku, kiedy miała 19 lat, a Szwedka Ebba Karlsson twierdzi, że została zgwałcona w 1990 roku, kiedy miała 20 czy 21 lat.

Dokument Brinkworth wywołał poruszenie, gdy został wyemitowany w Wielkiej Brytanii w 1999 roku. Materiał doprowadził do zawieszenia Marie, ale został on później przywrócony do pracy. Agencja ścigała BBC i innych nadawców programu za zniesławienie.

W 2012 r. Marie opuścił Elite Models, największą na świecie agencję modelek, a dziś jest szefem paryskiej agencji Oui Management.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA