fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

USA: Zaatakowała nożem, bo myślała, że ofiara nosi futro

adobestock
Mieszkanka Cleveland została raniona nożem za to, że - zdaniem kobiety, która ją zaatakowała - miała na sobie futro. Napastniczka została oskarżona o próbę zabójstwa.

35-letnia Meredith Lowell trafiła do aresztu. Kaucję ustalono na 1 milion dolarów.

Do ataku doszło w środę po południu w kościele prezbiteriańskim w Cleveland Heights. Ofiara przyszła do świątyni z dziećmi, którymi się opiekowała, na próbę dziecięcego chóru. Została przez Lowell trafiona nożem dwukrotnie w ramię i raz w brzuch. Do ataku posłużył zwykły kuchenny nóż - wynika z raportu policji.

 

Napastniczkę powstrzymał przypadkowy mężczyzna, który rzucił się na kobietę i przytrzymał ją do czasu przybycia policjantów. Ofiara nadal jest w szpitalu, nie jest znany jej stan. Nie jest również jasne, czy ofiara nosiła w ogóle prawdziwe futro.

Tymczasem szybko wyszło na jaw, że Lowell już rok temu została aresztowana pod zarzutem zaatakowania kogoś, kto jej zdaniem miał na sobie futro. Do ataku doszło w sklepie Whole Foods w sąsiednim University Heights. Wówczas napastniczka najpierw uderzyła kobietę pięścią, a następnie próbowała również ugodzić nożem. Na szczęście nie zdołała zranić ofiary.

Jak pisze Associated Press, w 2012 roku Lowell została postawiona w stan oskarżenia przed sądem federalnym w Cleveland po tym, jak opublikowała na Facebooku wpis informujący, że chce zatrudnić zabójcę, który miałby zabić kogoś noszącego futro. Według FBI oferowała za to 830-850 dolarów.

Z kobietą skontaktował się wówczas tajny agent FBI. Został poproszony o zabicie kogoś noszącego futro przy użyciu pistoletu lub noża w bibliotece w Cleveland Heights. Lowell zastrzegła, że chce być obecna na miejscu w momencie realizacji „zlecenia”. Mówiła też agentowi, że chce założyć „milicję praw zwierząt”. Ofiara miała mieć co najmniej 12 lat i minimum 1,2 m wzrostu. Kobieta została aresztowana w lutym 2012 r., ale po roku zarzuty wycofano.

Źródło: rp.pl/ AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA