fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Plus Bank Solorza pokrzywdzony kredytem. CBA zatrzymało 8 podejrzanych

materiały prasowe
Wyrządzenie szkody majątkowej w wysokości co najmniej 50 mln zł w mieniu banku w związku z udzieleniem kredytu na zakup centrum wystawowego w Opolu - CBA zatrzymało dziś ośmiu podejrzanych. Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że chodzi o Plus Bank Zygmunta Solorza. To obecny zarząd banku złożył zawiadomienie do prokuratury - ustaliliśmy.

Wśród zatrzymanych dziś rano przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego jest były prezes Plus Banku, doradca klienta korporacyjnego i szef departamentu analiz a także prezes spółki z Warszawy i Radzymina. Plus Bank udzielił im kredytu na zakup centrum wystawowego w Opolu, choć żadna ze spółek nie miała zdolności kredytowej. Bank dał im pożyczkę bez ustanowienia szczególnej formy zabezpieczenia spłaty kredytu - spółki nie potrafiły go spłacać. Śledczy ustalili, że odraczano im więc terminy spłaty należności, poprzez aneksowanie umowy kredytowej, ukrywając tym samym straty banku.

- Postępowanie obejmuje także działanie na szkodę Skarbu Państwa przez przedstawicieli mazowieckiej spółki poprzez usiłowaniem uzyskania nienależnego podatku VAT w wysokości 23 mln zł w związku z pozorną transakcją nabycia nieruchomości w Opolu - podkreśla Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Śledztwo z zawiadomienia obecnego zarządu Plus Banku prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA