fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

USA: 20,5 tys. "niechcianych kontaktów seksualnych" w armii w 2018 roku

US DOD
W armii USA w 2018 roku doszło do 20 500 przypadków niechcianych kontaktów seksualnych - wynika z badania przeprowadzonego w amerykańskich siłach zbrojnych. O sprawie pisze BBC.

W stosunku do poprzedniego takiego badania, przeprowadzonego w 2016 roku, liczba "niechcianych kontaktów seksualnych" znacznie się zwiększyła - trzy lata temu badanie wykazało, że było ich 14 900 (obecnie jest o 38 proc. więcej).

W 2018 roku co trzeci przypadek "niechcianego kontaktu seksualnego" miał związek z alkoholem. Większość ofiar stanowiły żołnierki w wieku 17-24 lata.

P.o. sekretarz obrony Patrick Shanahan oświadczył przed Kongresem, ze zamierza dokonać "kryminalizacji" napaści seksualnych w armii.

"Niechciane kontakty seksualne" to różnego rodzaju zachowania seksualne mające charakter napastowania seksualnego - od obmacywania po gwałt.

Tylko co trzecia sprawa była zgłaszana przełożonym - wynika z badania.

W 85 proc. przypadków ofiara znała napastnika. Często był to przełożony młodych żołnierek.

Kongresmenka Jackie Speier z komisji ds. sił zbrojnych Izby Reprezentantów w rozmowie z "USA Today" stwierdziła, że armia "musi pogodzić się z tym, że obecne programy (przeciwdziałające napaściom seksualnym) po prostu nie działają". Jej zdaniem Departament Obrony musi przyjąć "bardziej agresywne" podejście do tego problemu.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA