fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Gwiazda "Smallville" przyznała się do winy ws. seksualnej sekty

AFP
Allison Mack, aktorka znana z serialu "Smallville" (w Polsce - "Tajemnice Smallville"), w poniedziałek przyznała się do tego, że jako członkini nowojorskiej "seksualnej sekty", szantażowała dwie kobiety.

Mack została oskarżona o wymuszenie i działanie w spisku. Przed sądem w Brooklynie przyznała się, że zmusiła dwie kobiety do świadczenia usług grożąc im ujawnieniem informacji, które mogły im zaszkodzić.

Ze łzami w oczach Mack przyznała, że dołączyła do sekty, na czele której stał samozwańczy przywódca duchowy, Keith Raniere, przed dziesięcioma laty, ponieważ szukała celu w swoim życiu.

- Przez ten cały czas wierzyłam, że Keith Raniere chciał, pomagać ludziom - mówiła. - Myliłam się. Teraz wiem, że ja i inni zaangażowaliśmy się w działalność przestępczą - dodała.

Proces Raniere'a ma zacząć się wkrótce. Jak podkreśla Reuters nie ma informacji, czy Mack zgodziła się na współpracę z prokuraturą oskarżającą przywódcę sekty.

58-letni Raniere został aresztowany w marcu 2018 roku pod zarzutem handlu kobietami. Mack aresztowano w kwietniu ubiegłego roku.

Raniere stał na czele organizacji Nxivm - kobiety należące do niej były zmuszane do uprawiania z nim seksu. W ubiegłym miesiącu prokuratura postawiła Ranierowi zarzut wykorzystywania seksualnego nieletniej i zmuszania dziecka do produkcji dziecięcej pornografii.

Raniere nie przyznaje się do winy. Jego adwokat twierdzi, że wszystkie kobiety należące do organizacji dobrowolnie uprawiały seks z jego klientem.

Mack w serialu "Smallville", emitowanym od 2001 do 2011 roku, wcielała się w rolę Chloe Sullivan, bliską przyjaciółkę Clarka Kenta, przyszłego Supermana.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA