fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

USA: Zginęli w obronie muzułmanek

Twitter
W Portland uzbrojony w nóż mężczyzna zabił dwie osoby, które wystąpiły w obronie atakowanych przez niego muzułmanek. Jedna osoba jest ranna.

Do zdarzenia doszło w pociągu linii Metro Area Express, na stacji w Portland.

Agresywny mężczyzna, który wcześniej atakował werbalnie dwie muzułmanki, używając, jak twierdzą świadkowie, mowy nienawiści, użył noża wobec osób, które wystąpiły w obronie kobiet. Jedna z nich miała na sobie hidżab.

Według zeznań świadków, mężczyzna początkowo wypowiadał się wulgarnie na temat islamu i muzułmanów, w końcu swój atak skupił na dwóch kobietach muzułmankach, siedzących nieopodal. Wykrzykiwał, że muzułmanie powinni wyjechać ze Stanów Zjednoczonych, gdyż nie płacą podatków.

W obronie kobiet wystąpili pasażerowie pociągu. Doszło do szamotaniny z agresywnym mężczyzną. Ten wyjął nóż i zaatakował. Jedna osoba zginęła na miejscu, druga zmarła w szpitalu.Trzecia jest ranna.

Policja w Portland zatrzymała zabójcę, trwają przesłuchania świadków.

Napastnikiem jest 35-letni Jeremy Joseph, wcześniej notowany za kradzieże i porwanie.

Dwie muzułmanki, opisywane przez świadków jako młode dziewczyny, opuściły miejsce zdarzenia przed przybyciem policji. Są poszukiwane.

Po podwójnym zabójstwie w Portland wypowiedziała się Rada ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich, która zaznaczyła, że w latach 2015-2016 o 50 procent wzrosła liczba aktów agresji wobec muzułmanów. Jest to, jej zdaniem, efekt antyislamskiej retoryki, wspomaganej przez działania nowego prezydenta USA Donalda Trumpa.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA