fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przegląd prasy

Przegląd prasy Tomasza Pietrygi: Więcej biurokracji, koszmarnie drogie OC… i koniec świata

Tomasz Pietryga
Fotorzepa/Waldemar Kompała
43 proc. Polaków uważa, że stan demokracji w Polsce pogorszył się, a 38 proc. twierdzi, że nic się nie zmieniło.

Ciekawe badania (IBRiS) publikuje dzisiejsza „Rzeczpospolita”. To kolejne badanie, które potwierdza, że na bieżące spory, i konflikty polityczne, gdzie coraz częściej padają zarzuty o „zamachu na demokracje”  uodpornieni są młodzi ludzie. W grupie ankietowanych od 18 do 24 lat aż 75 proc. twierdzi, że stan demokracji ma się dobrze.

W „Rz” również ciekawy tekst prawny „Wielkie liczenie czasu pracy”. Dziennik opisuje wchodzące w życie od nowego roku przepisy, które sprawią, że  nawet dwa miliony prowadzących działalność gospodarczą będzie musiało zapisywać godziny pracy. Dla większości z nich będzie to zbędna biurokracja- uważa „Rzeczpospolita”.

Równie niepokojąca jest czołówka „Gazety Wyborczej”. Dziennik  przypomina, że w 2016 r. stawki ubezpieczeń dla kierowców wzrosły o blisko 50 proc., a w 2017 r. będą droższe o kolejne 30 proc.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów bada, czy podwyżki OC nie wynikają ze zmowy cenowej ubezpieczycieli – pisze GW.

W „Dzienniku Gazecie Prawnej” ciekawa analiza pt. „2017 koniec świata, jaki znamy. DGP uważa, że wybory w krajach UE, warunki Brexitu, oraz prezydentura Trumpa- te wszystkie wydarzenia na nowo określą układ sił na świecie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA