fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Witold Waszczykowski: Wybory w USA nie były uczciwe

Witold Waszczykowski
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
- Nowy prezydent Joe Biden będzie nosił ze sobą bagaż nieuczciwych wyborów - uważa europoseł PiS Witold Waszczykowski. Zdaniem byłego szefa MSZ prezydent Donald Trump w czasie kampanii wyborczej nie był sprawiedliwie traktowany.

- My, z Polski nie jesteśmy w stanie stwierdzić, na ile wybory w USA były sfałszowane a na ile nie. Choć wielu Amerykanów czy amerykańskich polityków twierdzi, że były sfałszowane - ocenił w rozmowie z Radiem Zet Witold Waszczykowski.

Europoseł nie wyklucza, że podczas inauguracji Joe Bidena może dojść do zamieszek, choć nie w samym Waszyngtonie, który jest pilnie strzeżony.

Czytaj także:

Szaman QAnon chciał ułaskawienia od Trumpa

Wiceprezydent Pence nie weźmie udziału w pożegnaniu Trumpa

- Oglądając kampanię wyborczą, to co się działo, możemy powiedzieć, że nie były to uczciwe wybory. Prezydenta Donalda Trumpa traktowano w sposób nieuczciwy. Ikoną tej nieuczciwości będą obrazki z wyłączania wizji i fonii prezydenta, kiedy przemawiał. Ten bagaż nieuczciwych wyborów będzie ze sobą nosił Joe Biden - powiedział były szef MSZ.

- Nieobecność Trumpa na zaprzysiężeniu Bidena? Nie zamierzam tutaj bronić Donalda Trumpa, choć bronię całą jego kadencję, która z punktu widzenia polskich interesów była dla nas korzystna - dodał.

Zdaniem Waszczykowskiego, "Trump bardzo nam pomógł". - Mam nadzieję, że relacje Polska-USA się nie pogorszą, że zostaną utrzymane. Biden prezentuje główny nurt partii demokratycznej, łączą nas interesy. Współpracowaliśmy przez ostatnich 30 lat z każdą administracją amerykańską - powiedział.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA