fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

USA: Wiatr przewrócił "mur Trumpa" na granicy z Meksykiem

AFP
Nowo zainstalowane elementy ogrodzenia na granicy USA z Meksykiem przewróciły się 29 stycznia w wyniku silnego wiatru, spadając po meksykańskiej stronie granicy - informuje CNN.

Na odcinku ogrodzenia, na którym przewróciły się nowo zainstalowane panele, trwają prace mające na celu wzmocnienie istniejących elementów bariery między USA a Meksykiem.

Przedstawiciel amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic, Carlos Pitones poinformował, że fragment ogrodzenia, który się przewrócił był już osadzony w nowym betonowym fundamencie, który nie zdążył jeszcze zastygnąć i dlatego ogrodzenie się przewróciło. Do incydentu doszło w Calexico, w Kalifornii.

Wiatr, który przewrócił ogrodzenie, wiał z prędkością ok. 59 km na godzinę - podaje CNN.

Ogrodzenie spadło po meksykańskiej stronie granicy - meksykańskie służby celne zablokowały ruch na tym terenie, a amerykańska agencja pracuje obecnie z meksykańskim rządem ws. likwidacji szkód.

Budowa ogrodzenia na całej długości granicy USA z Meksykiem była jedną z głównych obietnic wyborczych Donalda Trumpa. Jak dotąd jednak taki mur nie powstał - ogrodzenie istnieje jedynie na niektórych fragmentach granicy.

W styczniu administracja Trumpa poinformowała, że udało jej się stworzyć 160-kilometrów ogrodzenia (w większości przypadków chodzi o modernizację już istniejących ogrodzeń). Całkowicie nowy odcinek ogrodzenia, zbudowany za prezydentury Donalda Trumpa, ma długość ok. 1 km.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA