fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Gafa Bidena. "Biedne dzieci tak samo inteligentne, jak białe"

AFP
Joe Biden w czasie spotkania z przedstawicielami Asian & Latino Coalition w Des Moines, w Iowa stwierdził, że "biedne dzieci są tak samo inteligentne jak białe" - zwracając się głównie do przedstawicieli mniejszości etnicznych (Azjatów i Latynosów).

Były wiceprezydent prowadzi obecnie kampanię w ramach prawyborów prezydenckich w Partii Demokratycznej. Biden stara się o nominację Partii Demokratycznej na wybory, które odbędą się w 2020 roku. Uważany jest za faworyta prawyborów.

- Mamy takie mniemanie, że w jakiś sposób, jeśli jesteś biedny, nie możesz wielu rzeczy osiągnąć. Biedne dzieci są tak samo inteligentne, tak samo utalentowane, jak białe dzieci - oświadczył w czasie spotkania Biden.

Po chwili dodał, poprawiając się "jak bogate dzieci, czarne dzieci, azjatyckie dzieci, nie chodziło mi o to (o białe dzieci), ale pomyślcie, jak o tym myślimy".

- Mogą osiągnąć wszystko to, co inni, jeśli tylko dostaną szansę - zakończył swój wywód Biden.

Biden jest często krytykowany w USA za tendencję do wpadek językowych i gaf. Kiedy ubiegał się o wiceprezydenturę u boku Baracka Obamy stwierdził niegdyś, że Obama (pierwszy Afroamerykanin, który został prezydentem USA) jest "czysty" i "elokwentny", co zabrzmiało wówczas tak, jakby było to zaskoczeniem w kontekście pochodzenia etnicznego Obamy.

Źródło: Bloomberg
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA