fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Nie żyje Ross Perot, były kandydat na prezydenta USA

dbking [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]
Zmarł Ross Perot, miliarder z Teksasu, który dwukrotnie ubiegał się o prezydenturę USA jako kandydat niezależny - podało NBC News.

Perot miał 89 lat.

Perot startował w wyborach prezydenckich w 1992 i 1996 roku. W 1992 roku jako niezależny zdobył 19 proc. głosów - był to najwyższy wynik uzyskany przez kandydata na prezydenta nie popieranego przez Demokratów lub Republikanów od 1912 roku (w Kolegium Elektorskim wybierającym bezpośrednio prezydenta USA Perot nie uzyskał jednak żadnego głosu).

W 1996 roku uzyskał w wyborach 8,4 proc. głosów.

Rzecznik rodziny James Fuller nie ujawnił dokładnej przyczyny śmierci Perota.

Według ostatniego szacunku "Forbesa" majątek Perota był wart 4,1 mld dolarów. W 2016 roku znalazł się na 167 miejscu na liście najbogatszych Amerykanów.

Perot zbił fortunę pracując w branży komputerowej - karierę zaczynał w firmie IBM, z której odszedł, by założyć własną firmę - Electronic Data Systems.

Po 1996 roku Perot nie ubiegał się już o urząd publiczny. W 2000 roku poparł kandydaturę George'a W. Busha w wyborach prezydenckich, a w 2008 roku popierał Mitta Romney'a, ubiegającego się o nominację Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich.

Źródło: NBC News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA