fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Sondaż: Większość nie zagłosuje na Trumpa w 2020 roku

Donald Trump
AFP
Ponad 50 proc. respondentów twierdzi, że nie zagłosuje na prezydenta Donalda Trumpa, gdy będzie ubiegał się o reelekcję w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Z opublikowanego dziś sondażu ABC News i "Washington Post" wynika, że 55 proc. ankietowanych zadeklarowało, iż nie zagłosuje na Donalda Trumpa w przyszłym roku. Jedynie 39 proc. respondentów aprobuje jego pracę od momentu objęcia urzędu.

Spośród respondentów, którzy zostali zapytani, czy zagłosują na Trumpa w 2020 r., 14 procent odpowiedziało, że rozważyłoby to, a 28 procent odpowiedziało, że zdecydowanie zagłosowałoby na obecnego prezydenta.

Spośród osób, które zadeklarowały brak poparcia dla Trumpa, 29 proc. stwierdziło, że na pewno zagłosuje na jego rywala z partii demokratycznej.

Prawie dwie trzecie z nich zapowiedziało, że poczeka na ostatecznego kandydata demokratów. Obecnie stara się o nominację 21 osób.

85 proc. osób zapowiedziało, że weźmie udział w przyszłorocznych wyborach. 

Badanie zostało przeprowadzone telefonicznie w dniach 22-25 kwietnia, zarówno w języku angielskim, jak i hiszpańskim. W sondażu wzięło udział 1001 dorosłych Amerykanów. 

Źródło: The Hill
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA