fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Rzeczniczka Białego Domu: Kara dla CNN za "złe zachowanie"

Twitter/PressSec
Ze słów sekretarz prasowej Białego Domu Sarah Huckabee wynika, że administracja prezydenta USA Donalda Trumpa postanowiła "ukarać" CNN za zachowanie reportera tej stacji.

"Dziennikarz CNN nie okazał szacunku prezydentowi USA i premier Theresie May podczas konferencji prasowej. Zamiast nagradzać złe zachowanie, zdecydowaliśmy się dokonać przeformułowania priorytetów jeśli chodzi o występy telewizyjne przedstawicieli administracji" - tak sekretarz prasowa Białego Domu Sarah Huckabee Sanders wyjaśniła dlaczego wywiad Johna Boltona, doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, który miał rozmawiać z CNN został w ostatniej chwili odwołany.

Czytaj także: Trump o reelekcji: Wygląda, że wszyscy mnie chcą

CNN zwraca jednak uwagę, że ów brak respektu dziennikarza tej stacji ograniczył się do tego, że kiedy prezydent Trump w jednej z wypowiedzi stwierdził iż NBC jest "prawdopodobnie gorsze niż CNN", dziennikarz CNN Jim Acosta wykorzystał ten fakt, by spróbować zadać pytanie. - Panie prezydencie, skoro zaatakował pan CNN, czy mogę zadać pytanie? - spytał.

Trump odmówił i poprosił o pytanie od dziennikarza Fox News. Wtedy Acosta spytał jeszcze raz: Czy mogę zadać pytanie?.

- Nie. CNN to fake news - odpowiedział Trump. - Nie słucham pytań od CNN. CNN to fake news. Nie słucham pytań od CNN - dodał.

Po tweecie sekretarz prasowej Białego Domu na temat całej sytuacji wielu internautów zwróciło uwagę, że nagranie całej sytuacji jest dostępne w sieci. "Wiecie, że mamy oczy i uszy, prawda?" - napisał jeden z nich.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA