fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Marek Suski: Szaleństwo w UE jest na porządku dziennym

Marek Suski
PAP/Tomasz Gzell
- Na podstawie nieistniejących stref wolnych od LGBT wszczyna się postępowanie wobec Polski, czyli absurdy w UE są na porządku dziennym - mówi Marek Suski. Poseł PiS nie wyklucza, że dojdzie do nałożenia kar finansowych na Polskę.

Jeśli Polska do 16 sierpnia nie zastosuje się do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE, to Komisja Europejska będzie wnioskować o nałożenie kar finansowych. Taką informację we wtorek przekazała Vera Jourova, wiceprzewodnicząca KE.

- Polski rząd musi przypomnieć TSUE, że w Polsce istnieje system prawny i zgodnie z nim Polska ma prawo podejmować decyzje, jakie podjęła. Rząd będzie dyskutował z KE i będzie tłumaczył - zapowiedział w rozmowie z Trójką poseł PiS Marek Suski.

W jego ocenie "absurdy w Unii Europejskiej są na porządku dziennym". Jednocześnie jest przekonany, że "nie ma najmniejszych podstaw do nałożenia kar finansowych na Polskę".

Pytany o nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, Suski odpowiedział, że "jest to odpowiedź na dostosowanie polskich przepisów do przepisów obowiązujących na europejskim terenie gospodarczym".

Prawo i Sprawiedliwości liczy na to, że posłowie Porozumienia i część opozycji poprze ten projekt. - To jest dobre rozwiązanie, chroniące Polskę przed wielkimi wpływami zagranicznymi w mediach - tłumaczył.

- Tu jest nasza Polska i tutaj powinno być tak, że to Polacy powinni głównie decydować o naszych sprawach, a nie zagranica i ulica. Ulica nie dała rady, to teraz opozycja się zwraca do każdej zagranicy, która jest przeciwko Polsce - mówił.

Źródło: Trójka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA