fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Suski: Tusk pilnuje, aby nie wybierano europosłów PiS

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Może on (szef RE Donald Tusk - red,) tam musi zostać w tym Parlamencie, żeby powodować, żeby przedstawicieli PiS nie wybierano na przewodniczących komisji - stwierdził w Polskim Radiu poseł PiS Marek Suski.

Wczoraj pełnomocnik Donalda Tuska, mecenas Roman Giertych, poinformował, że były premier nie stawi się dziś na przesłuchanie przed sejmową komisją ds. VAT. Komisja wezwała Donalda Tuska, by dokończyć jego przesłuchanie, które odbyło się 17 czerwca.

Tłumaczył, że poprosił o usprawiedliwienie nieobecności szefa RE, który w końcówce kadencji jest bardzo zajęty.

Dziś w Polskim Radiu tę nieobecność skomentował Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Stwierdził, że komisja sprawdzi, jaki to "pretekst" ma Donald Tusk, by nie stawić się na przesłuchanie.

- Komisja sprawdzi jakie to ważne zadania ma Tusk - powiedział Suski. Politykprzypuszcza, że szef RE został w Parlamencie Europejskim, aby pilnować, żeby europosłowie Prawa i Sprawiedliwości nie zostali wybrani na szefów komisji PE.

Marek Suski uważa również, że fakt, iż Beata Szydło po raz drugi nie została wybrana na szefową komisji zatrudnienia, świadczy o "kryzysie demokracji" w europarlamencie.

Według polityka jest to "zemsta" za utrącenie kandydatury Fransa Timmermansa na szefa Komisji Europejskiej, daleka od europejskich standardów.

Suski skrytykował też Roberta Biedronia, który w mailu do europosłów nawoływał o niegłosowanie na polityków Prawa i Sprawiedliwości.  Według szefa Gabinetu Politycznego "jeśli polski kandydat kandyduje na jakąś funkcję, to ma to charakter ideologiczny", a ponadto niebywałą jest rzeczą, że środowisko, które mówi o równouprawnieniu płci i szacunku atakowało Beatę Szydło.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA