fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Krystyna Pawłowicz: O tym pan marzy herr Budka?

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"To co, granicę polską znowu, jak 78 lat temu, niemieckie siły przełamują, rozstrzeliwują władze lokalne i ustanawiają członków PO i neopalikotów jako unijno-niemieckich namiestników w mijanych miastach i wsiach(...)?" - pyta na Facebooku posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

To reakcja na wywiad, jakiego udzielił niemieckiemu "Die Zeit" były minister sprawiedliwości, który mówi tam m.in. o ultimatum jakie UE powinna postawić rządowi PiS w związku z łamaniem praworządności w kraju.

Pawłowicz pyta Budkę na Facebooku co się stanie jeśli Polska "nie przyjmie niemieckiego ultimatum" (jej zdaniem polityk PO żąda ultimatum, aby "nie wprowadzać w Polsce reform").

Następnie posłanka PiS kreśli wizję inwazji na Polskę nawiązując do napaści III Rzeszy na II RP we wrześniu 1939 roku.

"Granicę polską znowu, jak 78 lat temu, niemieckie siły przełamują, rozstrzeliwują władze lokalne i ustanawiają członków PO i neopalikotów jako unijno-niemieckich namiestników w mijanych miastach i wsiach, wyłapują i rozstrzeliwują stawiających opór Polaków, nie oszczędzając też weteranów II wojny, ani Powstańców Warszawskich?" - pyta posłanka PiS.

Następnie Pawłowicz pyta czy ponownie zostaną uruchomione "obozy koncentracyjne z zaufanymi strażnikami z targowickich środowisk" i czy po zdobyciu Warszawy "wyprowadzą i upokorzą posłów i ministrów, panią premier".

Pawłowicz sugeruje następnie, że po takiej interwencji "herr Budka zostanie marszałkiem Sejmu", a Polska wróci do "rodziny europejskich demokracji".

"O tym Pan marzy (...) herr Budka?" - podsumowuje Pawłowicz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA