fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo drogowe

Powołano policyjną specgrupę „SPEED” do ścigania piratów drogowych

policja.waw.pl
Komendant Stołeczny Policji powołał specjalną grupę o nazwie "SPEED". Ma ona przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych.

Jak czytamy na stronie Komendy Stołecznej Policji nowa grupa ma "działać zdecydowanie, ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości".

Policjanci zespołu „SPEED" działają na terenie całego garnizonu stołecznego od kilku tygodni, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Jednak „piraci drogowi" mogą również zostać namierzeni przez najnowszy pojazd oznakowany - KIA Stinger GT. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

Jak informuje stołeczna policja, efekty pierwszych tygodni działań grupy „SPEED" to namierzenie 975 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Aż 209 z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Policjanci stwierdzili blisko 180 innych wykroczeń popełnionych przez kierujących. W trakcie działań nałożono 612 mandatów karnych, 593 razy zastosowano pouczenia, a w 11 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali również 41 dowodów rejestracyjnych.

Źródło: policja.waw.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA