fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca, emerytury, renty

1000 plus zamiast 500 plus? Minister Rafalska dementuje

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
W związku z pojawiającymi w mediach informacjami dot. zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego informuje, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu „Rodzina 500+” - napisała Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Przypomnijmy, iż wczoraj „Super Express" podał, że Prawo i Sprawiedliwości zrobi korektę programu 500 plus i wprowadzi 1000 plus dla rodzin.

- Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Trzeba wspierać polskie rodziny – zapowiedział w rozmowie z „SE" poseł PiS Janusz Szewczak, wiceszef sejmowej komisji finansów publicznych.

We wtorek informacje gazety zdementowała Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

W komunikacie na stronie internetowej resortu poinformowała, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu „Rodzina 500+".

- Aktualnie trwa przyjmowanie wniosków i wydawane są decyzje przyznające świadczenie w wysokości 500 zł, na nowy okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 października 2018 do 30 września 2019 r. Ministerstwo Rodziny na bieżąco monitoruje realizację programu Rodzina 500+ oraz jego efekty - dodała Rafalska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA