fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Porozumienie

Gowin: Wszystko wskazuje na to, że partia mnie wskaże

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- O tym kto będzie reprezentował Porozumienie w rządzie zadecydują statutowe władze partii - tak lider Porozumienia, Jarosław Gowin w rozmowie z "Faktami" TVN, odpowiedział na pytanie czy powróci do rządu na fotel wicepremiera.

Jarosław Gowin był członkiem rządu Zjednoczonej Prawicy od listopada 2015 roku do kwietnia 2020 roku. W rządzie pełnił funkcję wicepremiera oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Gowin odszedł z rządu wobec swojego sprzeciwu dla wyborów prezydenckich w formie wyłącznie korespondencyjnej, forsowanych przez PiS przed 10 maja 2020 roku. Lider Porozumienia proponował wówczas zmianę konstytucji i wydłużenie kadencji prezydenta do siedmiu lat (na co nie zgodziła się opozycja) lub wpisanie vacatio legis do zmiany prawa wyborczego wprowadzającej możliwość zorganizowana wyborów w formie wyłącznie korespondencyjnej (na to nie zgodził się PiS).

Następcą Gowina na stanowisku wicepremiera została Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju, z kolei ministrem nauki został Wojciech Murdzek.

Według sondażu SW Research dla rp.pl powrotu Gowina do rządu chciałoby 15 proc. respondentów.

- Wszystko wskazuje na to, że to ja będę wskazany przez kierownictwo partii na wicepremiera - mówił Gowin pytany o powrót do rządu. 

Zaznaczył jednak, że najpierw zawarta musi zostać jednak nowa umowa koalicyjna. - Mam nadzieję, że już nic nie stanie na drodze do jej podpisania - dodał.

- Wtedy przyjdzie czas na decyzje personalne, wtedy podejmę decyzję. To nie jest tak, że dzisiaj jest coś zdecydowane - zaznaczył jednocześnie Gowin.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA