fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe

Kosiniak-Kamysz: Polacy nie są skazani na wybór między totalną władzą a totalną opozycją

- Podjęliśmy się budowy Koalicji Polskiej nie przeciwko komuś. Wielu próbuje nas dziś opluć, próbuje odebrać nam prawo do samostanowienia. Do realizowania naszego programu. Nie jesteśmy anty-PiSem. Nie jesteśmy anty-opozycja. Nie jesteśmy przeciwko, tylko jesteśmy za silną Polską, demokratyczną, sprawiedliwą, dla wszystkich. To nas łączy, niech się śmieją, ale niech się boją też - mówił w trakcie wspólnej konwencji Koalicji Polskiej PSL-Kukiz'15 w Płocku.

-  Polacy nie są skazani na wybór między totalną władzą a totalną opozycją. Mogliśmy iść łatwą drogą. Ja do PiS. Ty do PO - zwrócił się do Pawła Kukiza Kosiniak-Kamysz w swoim przemówieniu.

- Bylibyśmy w Sejmie bez problemu. Trzeba iść inną drogą - drogą prawdziwego centrum, dialogu i porozumienia! Mamy dość kłótni w rodzinie. Teraz te rodziny mają na kogo głosować - dodał lider PSL.

- Nie pozwolimy na wojny religijne! Nie pozwolimy na wojny ideologiczne! Odbudujemy wspólnotę i braterstwo! Po to jesteśmy, po to jest Koalicja Polska. Jeśli nie zakończymy politycznej wojny domowej w Polsce, to nie jesteśmy godni tych sztandarów i tej historii - podkreślał lider PSL. Jak dodał, w Polsce potrzebny jest między innymi ponadpartyjny pakt dla zdrowia - między wszystkimi partiami politycznymi. - Tylko wtedy będzie lepiej - podkreślił.

Inne propozycje Koalicji Polskiej to miedzy innymi "Emerytura bez podatku" oraz zmiany w ZUS i ubezpieczeniach rolniczych. - Nie będzie tu żadnych piątek czy szóstek. Na zawody z populistami się nie piszemy. Musimy docenić ludzi ciężkiej pracy i zapewnić godne życie seniorom. To im się po prostu należy. Co jest dziś największą bolączką polskich przedsiębiorców? Zapytajcie ich, a odpowiedzą zgodnie: ZUS, ZUS i jeszcze raz ZUS. Dobrowolny ZUS to nasza propozycja dla nic - mówił lider PSL.

W swoim przemówieniu odniósł się też do finansowania TVP. - Nie będzie miliarda dla telewizji Kurskiego, która tylko niszczy. Będzie miliard na ubezpieczenia dla rolników - powiedział.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA