fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Karol Modzelewski: Idziemy w kierunku państwa policyjnego

Wikimedia
- Polska idzie w kierunku państwa policyjnego. Wyraźnie idziemy w tę stronę. Nie życzę ludziom, którzy przyzwyczaili się do życia w - może słabej i nie dość sprawiedliwej, ale jednak – demokracji, żeby zaznali państwa policyjnego, bo to będzie zmiana siekierki na kijek – mówił w TVN24 prof. Karol Modzelewski.

- Jest spójny, logiczny plan, od początku przemyślany. Widzę projekty ustawowe, które prowadzą w kierunku, żeby władza rządziła długo i szczęśliwie – mówił prof. Modzelewski w programie „Piaskiem po oczach".

- Jestem pewien, że nie warto zmieniać konstytucji, bo wyjdzie na gorsze. „Nie" dla referendum, „nie" dla zmian w konstytucji, to moja rada dla tych, którzy liczą się z moim zdaniem – mówił historyk, działacz opozycji w okresie PRL.

- Rozumiem Marka Magierowskiego. Mam nadzieję, że to sprzeciw wobec polityki prezydenta, że nie chce firmować tego wszystkiego swoim nazwiskiem. To jest powód osobisty, dlatego że nazwisko każdy ma swoje własne, osobiste – dodał prof. Karol Modzelewski na temat rezygnacji Marka Magierowskiego z pracy w Kancelarii Prezydenta.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA