fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

PSL zaprezentował listę 357 „tłustych kotów” z PiS w spółkach skarbu państwa

Halina Szymanska, Paweł Mucha
Na liście PSL znaleźli się też ludzie z otoczenia prezydenta Andrzeja Dudy - m.in. Halina Szymańska, była szefowa Kancelarii Prezydenta RP (z lewej) i Paweł Mucha, były prezydencki minister
PAP/ Rafał Guz
Po tym jak Prawo i Sprawiedliwość na swoim kongresie przyjęło uchwałę sanacyjną, mającą przeciwdziałać nepotyzmowi, Polskie Stronnictwo Ludowe zaprezentowało we wtorek listę „tłustych kotów PiS” - 357 nazwisk osób związanych z PiS na intratnych stanowiskach w spółkach skarbu państwa.

- Uchwała PiS, według której rodziny posłów nie powinny zajmować lukratywnych posad w spółkach niczego nie rozwiązuje - powiedział Miłosz Motyka, rzecznik PSL. - To dlatego, że problem nie dotyczy tylko rodzin, choć takie oczywiście na naszej liście są. Na liście jest wielu działaczy PiS, ich znajomych i współpracowników. Słowa prezesa Kaczyńskiego, że „do polityki nie idzie się dla pieniędzy” okazały się niespełnioną obietnicą - powiedział.

W rozmowie z Interią Motyka zauważył, że „właściwie trudno znaleźć spółkę lub spółkę podległą, by nie było w niej działacza PiS, współpracownika partii rządzącej, byłego lub obecnego radnego, czy też byłych parlamentarzystów”. - W 2018 r. po naszej akcji „sami swoi”, gdzie pokazaliśmy, ilu radnych partii rządzącej dorabia na państwowych posadach, prezes Kaczyński ogłosił, że takie osoby nie mogą startować w kolejnych wyborach. I co? I nic. Dalej w spółkach pełno jest od PiS-owskich radnych - podkreślił.

Lista PSL liczy 357 nazwisk, ale wśród nich są również osoby, które po przyjęciu uchwały sanacyjnej straciły już pracę, np. Karol Tchórzewski, syn byłego ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Ludowcy opisali ludzi związanych z politykami Zjednoczonej Prawicy i innymi osobami, związanymi z PiS, jako ich „teamy”. W ten sposób np. jako „team Andrzeja Dudy” oznaczeni zostali Halina Szymańska, była szefowa Kancelarii Prezydenta RP, czy Maciej Łopiński, minister w Kancelarii Prezydenta RP w latach 2005-2010 i 2015-2016, obecnie przewodniczący Rady Nadzorczej TVP.

- PiS czyli „pieniądze i spółki” to prawdziwa nazwa partii - powiedział na konferencji prasowej Miłosz Motyka.

Przygotowana przez PSL lista ludzi związanych z PiS w spółkach skarbu państwa

1. Tomasz Hinc - działacz PiS - Grupa Azoty
2. Mariusz Grab - działacz PiS - Grupa Azoty
3. Grzegorz Kądzielawski - działacz PiS - Grupa Azoty
4. Bartłomiej Litwińczuk - Grupa Azoty
5. Tomasz Hryniewicz - Grupa Azoty
6. Zbigniew Paprocki - były radny PiS - Grupa Azoty
7. Michał Maziarka - radny PiS - Grupa Azoty
8. Wojciech Krysztofik - Ministerstwo Aktywów Państwowych - Grupa Azoty
9. Mieczysław Niedźwiedź - radny PiS - Grupa Azoty Prorem
10. Jacek Łabno - były radny PiS - Grupa Azoty Jednostka Ratownictwa Chemicznego Sp. z o. o.
11. Justyna Wójtowicz-Woda - radna PiS - Grupa Azoty Polskie Konsorcjum Chemiczne
12. Paweł Janka - kandydat na radnego PiS - Grupa Azoty Zakłady Fosforowe Gdańsk Sp. z o. o.
13. Krzysztof Podkański - były radny PiS - Grupa Azoty (STO-ZAP)
14. Marcin Matias - były radny PiS - Grupa Azoty Police Serwis
15. Jerzy Amonowicz - kandydat na radnego PiS - Grupa Azoty Police Serwis
16. Andrzej Łuc - kandydat na radnego PiS - Port Morski Police
17. Janusz Jagielski - były radny PiS - Port Morski Police
18. Dariusz Słaboszewski - Team Joachima Brudzińskiego - Port Morski Police
19. Tomasz Pyfel - kandydat na radnego PiS - Port Morski Police
20. Tadeusz Gancarz - były radny PiS - Grupa Azoty Koltar
21. Piotr Toczek - działacz PiS - Grupa Azoty Koltar
22. Paweł Stańczyk - zastępca prezydenta Ostrołęki z PiS - Grupa Azoty Kędzierzyn
23. Artur Kamiński - były radny PiS - Grupa Azoty Kędzierzyn
24. Bogdan Tomaszek - radny PiS - Grupa Azoty Kędzierzyn
25. Beata Zatoń-Kowalczyk - kandydatka na radną PiS - Grupa Azoty Kędzierzyn
26. Adam Lesiński - działacz PiS - Grupa Azoty Puławy
27. Piotr Regulski - działacz PiS - Grupa Azoty Puławy
28. Krzysztof Majcher - działacz PiS - Grupa Azoty Puławy
29. Jacek Nieścior - Team Jacka Sasina - Grupa Azoty Puławy
30. Krzysztof Kozłowski - były wojewoda z PiS/MSWiA - Grupa Azoty Police
31. Paweł Bakun - działacz PiS - Grupa Azoty Police
32. Jacek Goliński - brat posłanki PiS - Energa
33. Marek Kasicki - team Jacka Sasina - Energa
34. Maciej Żołtkiewicz - kandydat na radnego PiS - Energa
35. Paweł Nogalski - Były radny/działacz młodzieżówki PiS - Energa Kogeneracja
36. Alicja Klimiuk - działaczka PiS - Energa Operator
37. Wiesław Jasiński - team Mariusza Kamińskiego - Energa Operator
38. Piotr Niewiadomski - wiceprezydent Siedlec za PiS - Energa Elektrownia Ostrołęka
39. Andrzej Denis - były radny PiS - Energa OZE
40. Danuta Makowska - team Jacka Kurskiego - Energa Operator
41. Łukasz Kowalski - działacz PiS - Energa Operator
42. Adam Niedziałek - radny PiS - Energa Operator
43. Grzegorz Kierozalski - radny PiS - Energa Obrót
44. Sylwia Kobyłkiewicz - team Daniela Obajtka - Energa
45. Tomasz Wiatrak - team Daniela Obajtka - Energa OZE
46. Piotr Dorawa - współpracownik PiS - Energa Obrót
47. Artur Czarnecki - team Daniela Obajtka - Energa Obrót
48. Elżbieta Bugaj - team Daniela Obajtka - Energa Obrót
49. Janusz Szurski - team Daniela Obajtka - Energa Operator
50. Patryk Felmet - były radny PiS - Energa OZE
51. Michał Stróżyk - radny PiS - Energa Obrót
52. Zbigniew Kulewicz - współpracownik PiS - Energa OZE
53. Krzysztof Kurt - współpracownik PiS - Energa OZE
54. Robert Harasimiuk - team Daniela Obajtka - Energa OZE
55. Leszek Szymczak - radny PiS - Energa OZE
56. Ewa Rzymkowska - radna PiS - Energa Obrót
57. Stanisława Kasprzycka - kandydatka na posła PiS - Energa Obrót
58. Wojciech Żebrowski - kandydat na radnego PiS - Energa Elektrownie Ostrołęka
59. Piotr Meler - kandydat PiS na prezydenta Sopotu - Energa Elektrownia Ostrołęka
60. Jerzy Barzowski - radny PiS - Energa OZE
61. Szymon Szlósarczyk - współpracownik PiS - Energa Oświetlenie
62. Andrzej Stepnowski - kandydat PiS do Senatu - Energa Operator
63. Michał Wawryn - były działacz/współpracownik PiS - Energa Kogeneracja
64. Andrzej Kojro - były radny PiS - Energa Operator
65. Wojciech Drożdż - współpracownik PiS - Energa Operator
66. Zbigniew Piętka - działacz PiS - Energa Operator
67. Ireneusz Maślany - były radny PiS - Energa Operator
68. Paweł Szczeszek - współpracownik PiS - Enea
69. Rafał Mucha - brat Pawła Muchy - Enea
70. Renata Stefaniuk - żona posła PiS - Enea Połaniec
71. Cezary Ołdakowski - kandydat na radnego PiS - Enea Ciepło
72. Sławomir Hinc - były radny PiS - Enea Logistyka
73. Ireneusz Rogowski - radny PiS - Enea Serwis
74. Sławomir Szczot - działacz PiS - Enea Serwis
75. Dariusz Szymczak - radny PiS - Enea Centrum
76. Krzysztof Adamkiewicz - współpracownik PiS - Enea Centrum
77. Krzysztof Dembiński - radny PiS - Enea Centrum
78. Marzena Małek - była radna PiS - Enea Centrum
79. Łukasz Cicholski - syn posłanki PiS - Enea Centrum
80. Mirosław Jamroży - były radny PiS - Enea Pomiary
81. Rafał Gietka - działacz PiS - Enea Oświetlenie
82. Tomasz Szczegielniak - radny PiS - Enea
83. Marcin Pawlicki - radny PiS - Enea
84. Jan Mazurkiewicz - działacz PiS - Enea Wytwarzanie
85. Antoni Józwowicz - współpracownik PiS - Enea Wytwarzanie
86. Marcin Łukasiewicz - kandydat na posła PiS - Enea Wytwarzanie
87. Agnieszka Kruk - była wiceprezydent Chełma - Enea Wytwarzanie
88. Mariusz Kądziołka - były wiceprezydent Szczecina - Enea Oświetlenie
89. Zofia Paryła - team Daniela Obajtka - Lotos
90. Cezary Godziuk - team Grzegorza Biereckiego - Lotos Asfalt
91. Krzysztof Rodzik - team Krzysztofa Jurgiela - Lotos Asfalt
92. Honorata Krysiewicz - team Janusza Kowalskiego - Lotos Asfalt
93. Paweł Przychodzeń - team Mariusza Kamińskiego - Lotos Asfalt
94. Piotr Chylicki - team Mateusza Morawieckiego - Lotos Asfalt
95. Mateusz Siepielski - team Krystyny Pawłowicz - Lotos Upstream
96. Jakub Kowaleczko - były radny PiS - Lotos Kolej
97. Dariusz Figura - radny PiS - Lotos
98. Jaromir Falandysz - radny PiS - Lotos Kolej
99. Grzegorz Strzelczyk - radny PiS - Lotos Petrobaltic
100. Grzegorz Ksepko - współpracownik PiS - Lotos Petrobaltic
101. Michał Bełbot - były radny PiS - Lotos Petrobaltic
102. Beata Iżyłowska - team Janusza Śniadka - Lotos Petrobaltic
103. Piotr Karczewski - radny PiS - Lotos Petrobaltic
104. Sebastian Bojemski - team Mateusza Morawieckiego - Lotos Paliwa
105. Adam Sekściński - były radny PiS - Lotos Oil
106. Aleksandra Jankowska - była radna PiS - Lotos Oil
107. Paulina Sala - team Daniela Obajtka - Lotos Oil
108. Mirosław Wicki - współpracownik PiS - Lotos Oil
109. Filip Rdesiński - współpracownik PiS - Lotos Terminale
110. Mariusz Chłopik - współpracownik PiS - Lotos Terminale
111. Kamil Patynowski - radny PiS - Lotos Terminale
112. Anna Czabańska - żona Krzysztofa Czabańskiego - Lotos Paliwa
113. Wojciech Dąbrowski - były wojewoda/radny PiS - PGE
114. Paweł Śliwa - były radny PiS - PGE
115. Ryszard Wasiłek - kandydat na radnego PiS - PGE
116. Wanda Buk - Ministerstwo Cyfryzacji - PGE
117. Paweł Cioch - współpracownik PiS - PGE
118. Janina Goss - team Jarosława Kaczyńskiego - PGE
119. Tomasz Hapunowicz - były wójt z PiS - PGE
120. Grzegorz Kuczyński - team Jarosława Kaczyńskiego - PGE
121. Marcin Kowalczyk - team Jacka Sasina - PGE
122. Jan Frania - był radny PiS - PGE Dystrybucja
123. Janusz Magoń - były radny PiS - PGE Obrót
124. Jarosław Kwasek - współpracownik PiS - PGE Dystrybucja
125. Zbigniew Dżugaj - działacz PiS - PGE Dystrybucja
126. Lucjan Cichosz - były poseł i senator PiS - PGE Dystrybucja
127. Andrzej Olborski - radny PiS - PGE Dystrybucja
128. Marcin Karlikowski - kandydat na radnego PiS - PGE Energia Odnawialna
129. Andrzej Olszewski - kandydat na posła PiS - PGE Energia Odnawialna
130. Paweł Mazurkiewicz - team Krzysztofa Tchórzewskiego - PGE Energia Odnawialna
131. Lucyna Kwiatos - współpracowniczka PiS - PGE Energia Odnawialna
132. Paweł Zołoteńki - współpracownik PiS - PGE Energia Odnawialna
133. Krzysztof Falkowski - był radny PiS - PGE Systemy
134. Robert Choma - był prezydent Przemyśla z PiS - PGE Obrót
135. Waldemar Szumny - radny PiS - PGE Obrót
136. Maciej Jankiewicz - były radny PiS - PGE Energia Ciepła
137. Katarzyna Polak - radna PiS - PGE Energia Ciepła
138. Magdalena Derlatka-Miodowska - team Jerzego Kwiecińskiego - PGE Energia Ciepło
139. Tomasz Wiśniewski - team Mateusza Morawieckiego - PGE GiEK
140. Anna Kęzik - radna Warszawy - Fundacja PGE
141. Paweł Kurtyka - współpracownik PiS - PGE Baltica
142. Michał Czarnik - team Andrzeja Dudy - PGE Lumi
143. Marcin Rolski - były radny PiS - PGE Lumi
144. Dorota Skrzypek - kandydatka na posłankę PiS - PGE Lumi
145. Paweł Majewski - współpracownik PiS - PGNiG
146. Robert Perkowski - były radny PiS - PGNiG
147. Roman Gabrowski - były radny PiS - PGNiG
148. Paweł Kozyra - team Wojciecha Jasińskiego - PGNiG Obrót Detaliczny
149. Krzysztof Bączyk - team Zbigniewa Ziobry - PGNiG Exalo Drilling
150. Robert Więckowski - działacz PiS - Polska Spółka Gazownictwa
151. Jakub Kowalski - radny PiS - Polska Spółka Gazownictwa
152. Jarosław Głowacki - radny PiS - PGNiG Termika
153. Filip Ostrawski - współpracownik PiS - PGNiG Gas-Trading
154. Tymoteusz Pruchnik - współpracownik PiS - PGNiG Gas-Trading
155. Dariusz Dumkiewicz - team Lecha Sprawki - PGNiG Serwis
156. Dominik Zaremba - syn kierowcy polityków PiS - EuRoPol Gas
157. Marcin Szczudło - mąż posłanki PiS - PGNiG Obrót Detaliczny
158. Robert Gut - współpracownik PiS - PGNiG Obrót Detaliczny
159. Karol Tchórzewski - syn Krzysztofa Tchórzewskiego posła PiS - PGNiG Exalo Drilling
160. Marian Żołyniak - były radny PiS - Polska Spółka Gazownictwa
161. Lucyna Podhalicz - team Marka Kuchcińskiego - PGNiG Technologie
162. Konrad Fuśnik - był radny PiS - PGNiG Termika
163. Izabela Wierzchowska - działaczka PiS - PGNiG Termika
164. Joanna Gepfert - współpracowniczka PiS - PGNiG Termika
165. Jan Stępkowski - były radny PiS - PGNiG Termika Energetyka Rozproszona
166. Radosław Skrzetuski - były radny PiS - PGNiG Termika Energetyka Rozproszona
167. Nikodem Matusiak - syn posła PiS - PEC Tychy (zarekomendowany przez Tauron Ciepło)
168. Józef Wierzbowski - team Jacka Sasina - EuRoPol Gaz
169. Grzegorz Peczkis - były senator PiS - Tauron
170. Andrzej Furmanik - kandydat PiS na radnego - Tauron Kopalnia Wapienia Czatkowice
171. Marcin Wawrzyniak - Trybunał Stanu z rekomendacji PiS
172. Maciej Więckowski - był radny PiS - Tauron Wydobycie
173. Leszek Piechota - działacz PiS - Tauron Wytwarzanie
174. Marek Ryszka - współpracownik PiS - Tauron Wytwarzanie
175. Ewa Jankowska - team Artura Sobonia - Tauron Wytwarzanie
176. Wojciech Przepadło - działacz PiS - Tauron Wytwarzanie
177. Krzysztof Woźniak - były radny PiS - Tauron Dystrybucja
178. Robert Zasina - współpracownik PiS - Tauron Dystrybucja
179. Tomasz Jachna - działacz PiS - Tauron Dystrybucja
180. Waldemar Skomudek - działacz PiS - Tauron Dystrybucja
181. Krzysztof Durkalec - działacz PiS - Tauron Dystrybucja
182. Karol Sońta - były radny PiS - Tauron Dystrybucja
183. Wojciech Nastula - radny PiS - Tauron Dystrybucja
184. Magdalena Szymczuk - była radna PiS - Tauron Obsługa Klienta
185. Mariusz Paczkowski - współpracownik PiS - Tauron Ekoenergia
186. Witold Olech - team Beaty Szydło - Tauron Sprzedaż
187. Mariusz Andrzejewski - działacz PiS - Tauron Sprzedaż
188. Józef Gawron - były radny PiS - Tauron Kopalnia Wapienia Czatkowice
189. Ryszard Maziar - team Jacka Sasina - Tauron
190. Artur Warzocha - były senator PiS - Tauron Nowe Technologie
191. Piotr Apollo - team Adama Bielana - Tauron Nowe Technologie
192. Grzegorz Hlebowicz - radny PiS - Tauron Nowe Technologie
193. Piotr Wójcik - radny PiS - Tauron Dystrybucja Pomiary
194. Zdzisław Filip - były radny PiS - Tauron Nowe Jaworzno
195. Barbara Łuszcz - współpracowniczka PiS - Tauron Wsparcie
196. Dariusz Zagdański - radny PiS - Tauron Wsparcie
197. Włodzimierz Dola - team Mateusza Morawieckiego - PL.2012+
198. Monika Borzdyńska - współpracowniczka PiS - PL.2012+
199. Artur Murawski - team Jacka Sasina - PL.2012+
200. Sabina Bigos-Jaworowska - team Beaty Szydło - PL.2012+
201. Michał Góras - radny PiS - PL.2012+
202. Cezary Jurkiewicz - radny PiS - PL.2012+
203. Marcin Zarzecki - team Piotra Glińskiego - Polska Fundacja Narodowa
204. Mikołaj Wild - były wiceminister skarbu państwa - Centralny Port Komunikacyjny
205. Seweryn Szwarocki - kandydat PiS na radnego - Centralny Port Komunikacyjny
206. Leszek Skiba - kandydat PiS do Sejmu - Bank Pekao
207. Jerzy Kwieciński - były minister PiS - Bank Pekao
208. Michał Kaszyński - team Beaty Szydło - Bank Pekao
209. Maks Kraczkowski - były poseł PiS - PKO BP
210. Mieczysław Król - były radny PiS - PKO BP
211. Maciej Łopiński - team Andrzeja Dudy - PKO BP
212. Tomasz Zdzikot - były radny PiS - Poczta Polska
213. Andrzej Bodziony - był radny PiS - Poczta Polska
214. Wiesław Włodek - działacz PiS - Poczta Polska
215. Zbigniew Dżugaj - działacz PiS - Poczta Polska
216. Artur Stroka - kandydat PiS na radnego - Jastrzębska Spółka Kolejowa JSW
217. Maciej Wieprzkowicz - były radny PiS - Jastrzębska Spółka Kolejowa JSW
218. Tadeusz Sławik - radny PiS - Jastrzębska Spółka Kolejowa JSW
219. Krzysztof Mentlik - radny PiS - JSW Centralne Laboratorium Pomiarowo Badawcze
220. Michał Urgoł - radny PiS - JSU
221. Łukasz Kasza - radny PiS - JSU
222. Grzegorz Muszyński - były radny PiS - JSW Innowacje
223. Mariusz Wielkopolan - radny PiS - JSW Innowacje
224. Robert Sołek - współpracownik PiS - JSW Innowacje
225. Łukasz Dwornik - kandydat PiS na radnego - JSW Szkolenie i Górnictwo
226. Antoni Augustyn - team Grzegorza Matusiaka - JSW Szkolenie i Górnictwo
227. Grzegorz Janik - były poseł PiS - JSW Szkolenie i Górnictwo
228. Małgorzata Zarychta-Surówka - radna PiS - JSW Koks
229. Jarosław Szlachetka - burmistrz Myślenic z PiS - Przedsiębiorstwo Budowy Szybów
230. Sławomir Brzeziński - team Patryka Jakiego - Węglokoks
231. Janusz Gałkowski - były senator PiS - Spółka Restrukturyzacji Kopalń
232. Janusz Smoliło - działacz PiS - Spółka Restrukturyzacji Kopalń
233. Szymon Ruman - Ministerstwo Cyfryzacji - Huta Łabędy
234. Sebastian Chwałek - działacz PiS - Polska Grupa Zbrojeniowa
235. Bogdan Borkowski - kandydat PiS na radnego - Polska Grupa Zbrojeniowa
236. Paweł Olejnik - team Mariusza Błaszczaka - Polska Grupa Zbrojeniowa
237. Dariusz Nowak - działacz PiS - Agencja Mienia Wojskowego
238. Marcin Wierzchowski - radny PiS - AMW Rewita
239. Karol Rukszto - kandydat PiS na radnego - AMW Kwatera
240. Dariusz Lasocki - były radny PiS - AMW Kwatera
241. Anna Adamczyk - team Mariusza Błaszczaka - AMW Kwatera
242. Marek Makuch - były radny PiS - AMW Sinevia
243. Łukasz Kudlicki - Ministerstwo Obrony Narodowej - AMW Sinevia
Reklama
244. Marcin Chludziński - współpracownik PiS - KGHM
245. Paweł Gruza - Ministerstwo Skarbu Państwa/Min. Finansów - KGHM
246. Andrzej Kisielewicz - kandydat PiS do PE - KGHM
247. Agnieszka Winnik-Kalemba - team Elżbiety Witek - KGHM
248. Leszek Rybak - były wiceprezydent Głogowa z PiS - KGHM Energetyka
249. Piotr Paszko - team Dawida Jackiewicza - KGHM Energetyka
250. Piotr Karwan - radny PiS - KGHM Energetyka
251. Marek Litwiński - działacz PiS - WPEC Legnica
252. Halina Rosiak - radna PiS - WPEC Legnica
253. Cezariusz Lesisz - team Mateusza Morawieckiego - KGHM Metraco
254. Stefan Świątkowski - współpracownik PiS - KGHM Metraco
255. Bogumił Gwoździk - działacz PiS - Bipromet KGHM
256. Andrzej Jaroch - radny PiS - KGHM Cuprum
257. Krystian Mieszkała - były radny PiS - KGHM Cuprum
258. Wacław Szetelnicki - były radny PiS - Centrum Badań Jakości KGHM
259. Maciej Przerwa - radny PiS - Centrum Badań Jakości KGHM
260. Artur Mackiewicz - radny PiS - Centrum Badań Jakości KGHM
261. Zbigniew Bytnar - były radny PiS - Pol-Miedź Trans
262. Kasjan Wyligała - współpracownik PiS - Pol-Miedź Trans
Reklama
263. Radosław Pobol - były radny PiS - Mercus Logistyka
264. Przemysław Bożek - kandydat PiS na prezydenta Głogowa - Mercus Logistyka
265. Zbigniew Hajłasz - działacz PiS - KGHM TFI
266. Łukasz Ciołek - były radny PiS - Interferie
267. Paweł Stolarczyk - radny PiS - Interferie
268. Eugeniusz Stain - kandydat PiS na radnego - Uzdrowisko Połczyn PGU
269. Ireneusz Łojek - były radny PiS - Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa
270. Wojciech Zembik - radny PiS - Uzdrowisko Cieplice
271. Roman Kulczycki - kandydat PiS do Sejmu - Uzdrowisko Cieplice
272. Marek Waszkowiak - radny PiS - Inter Balt
273. Tadeusz Bałuch - kandydat PiS na radnego - Inter Balt
274. Agnieszka Chilmon - Ministerstwo Środowiska - Inter Balt
275. Maciej Bąk - team Grzegorza Biereckiego - Morski Port Gdynia
276. Witold Reclaf - działacz PiS - Morski Port Gdynia
277. Kamil Tarczewski - były radny PiS - Port Gdańsk
278. Piotr Koenig - działacz PiS - Port Gdańsk
279. Dorota Arciszewska-Mielewczyk - była posłanka PiS - Polskie Linie Oceaniczne
280. Dorota Płotka - radna PiS - Polskie Linie Oceaniczne
281. Kazimierz Drzazga - były radny PiS - Morskie Porty Szczecin-Świnoujście
282. Małgorzata Jacyna-Witt - radna PiS - Stocznia Szczecińska Wulkan
283. Andrzej Walkowiak - były poseł i radny PiS - Fabryka Obrabiarek do drewna w Bydgoszczy
284. Tomasz Broniowski - radny PiS - Kopalnia Soli Wieliczka
285. Borys Borówka - były radny PiS - Kopalnia Soli Bochnia
286. Łukasz Słoniowski - były radny PiS - Krakowski Park Technologiczny
287. Emilia Hermaszewska - żona europosła PiS - Armatura Kraków
288. Tomasz Rega - były radny PiS - Krajowa Spółka Cukrowa
289. Zdzisław Salus - team Jarosława Kaczyńskiego - Krajowa Spółka Cukrowa
290. Artur Niczyporuk - współpracownik PiS - Lubelski Rynek Hurtowy
291. Łukasz Reszka - starosta z PiS - Lubelski Rynek Hurtowy
292. Arkadiusz Szymoniuk - działacz PiS - Lubelski Rynek Hurtowy
293. Piotr Breś - radny PiS - Totalizator Sportowy
294. Jarosław Porwich - kandydat PiS do Sejmu - Agencja Rozwoju Przemysłu
295. Antoni Duda - stryj Andrzeja Dudy - PKP Cargo
296. Wiesław Pióro - były radny PiS - Uzdrowisko Krynica-Żegiestów
297. Danuta Lelito - była radna PiS - Uzdrowisko Krynica-Żegiestów
298. Przemysław Gawłowski - były radny PiS - Uzdrowisko Krynica-Żegiestów
299. Tomasz Górnicki - team Mateusza Morawieckiego - Polski Holding Nieruchomości
300. Tomasz Sztonyk - team Mateusza Morawieckiego - Polski Holding Nieruchomości
301. Tomasz Karusewicz - team Joachima Brudzińskiego - TUW PZU
302. Wojciech Dębski - były burmistrz Pułtuska z PiS - PZU Tower Inwestycje
303. Anna Sotek - współpracowniczka PiS - PZU Tower Inwestycje
304. Aleksandra Dołhan - była radna PiS - PZU Centrum Operacji
305. Dorota Penger - była radna PiS - PZU Centrum Operacji
306. Grzegorz Janas - kandydat PiS do Sejmu - PZU Centrum Operacji
307. Patrycja Kotecka - żona Zbigniewa Ziobry - Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń
308. Marcin Majerowski - kandydat PiS na radnego - PTE PZU
309. Daniel Obajtek - PKN Orlen
310. Zbigniew Leszczyński - Team Patryka Jakiego - PKN Orlen
311. Patrycja Klarecka - team Mateusza Morawieckiego - PKN Orlen
312. Armen Artwich - team Mateusza Morawieckiego - PKN Orlen
313. Jan Szewczak - były poseł PiS - PKN Orlen
314. Wojciech Jasiński - były minister skarbu i poseł PiS - PKN Orlen
315. Anna Wójcik - team Mateusza Morawieckiego - PKN Orlen
316. Andrzej Kapała - team Mateusza Morawieckiego - PKN Orlen
317. Jadwiga Lesisz - team Mateusza Morawieckiego - PKN Orlen
318. Izabela Kucińska-Świgost - działaczka PiS - Orlen Administracja
319. Marek Pietrzak - były radny PiS - Orlen Asfalt
320. Waldemar Hudomięcki - były radny PiS - Orlen Aviation
321. Mariusz Rusiecki - radny PiS - Orlen Aviation
322. Sylwia Iwańczuk - team Krzysztofa Jurgiela - Orlen Aviation
323. Anna Moskwa - Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - Orlen Baltic Power
324. Piotr Guział - team Patryka Jakiego - Orlen Budonaft
325. Jarosław Nosal - współpracownik PiS - Orlen Centrum Serwisowe
326. Paweł Stępkowski - współpracownik PiS - Orlen Centrum Serwisowe
327. Łukasz Porażyński - team Mateusza Morawieckiego - Orlen Deutschland
328. Leszek Jakubów - współpracownik PiS - Orlen Koltrans
329. Hanna Mazur - była radna PiS - Orlen Koltrans
330. Piotr Szpakowicz - były radny PiS - Orlen Laboratorium
331. Wioletta Kandziak - team Daniela Obajtka - Orlen Centrum Usług Korporacyjnych
332. Łukasz Lipiec - współpracownik PiS - Orlen Ochrona
333. Janusz Fudała - współpracownik PiS - Orlen Oil
334. Daniel Kołada - działacz PiS - Orlen Paliwa
335. Adam Rogacki - były poseł PiS - Orlen Paliwa
336. Jakub Opara - były radny PiS - Orlen Paliwa
337. Krzysztof Zaremba - były poseł PiS - Orlen Paliwa
338. Joanna Zięba - team Daniela Obajtka - Orlen Południe
339. Paweł Pachniewski - działacz PiS - Orlen Projekt
340. Paweł Majewski - KPRM/Ministerstwo Cyfryzacji/MSWiA - Orlen Upstream
341. Michał Orzeszek - działacz PiS - Orlen Upstream
342. Jarosław Chmielewski - działacz PiS/były radny PiS - Anwil
343. Tomasz Zbróg - były radny PiS - Anwil
344. Halina Szymańska - Team Andrzeja Dudy - Anwil
345. Marcin Puchalski - działacz PiS - Orlen Centrum Edukacji
346. Błażej Krawczyszyn - team Dawida Jackiewicza - IKS Solino
347. Maciej Libiszewski - team Jarosława Kaczyńskiego - Unipetrol
348. Jakub Szurski - team Daniela Obajtka - Unipetrol
349. Małgorzata Sadurska - była posłanka PiS/KPRP - PZU SA
350. Ernest Bejda - CBA/kandydat PiS do Sejmu - PZU SA
351. Maciej Rapkiewicz - team Patryka Jakiego - PZU SA
352. Paweł Mucha - były sekretarz stanu w KPRP - PZU SA
353. Maciej Zaborowski - team Daniela Obajtka - PZU SA
354. Kazimierz Kuberski - były wiceminister w MRPiPS - PZU Zdrowie
355. Oliwier Kubicki - radny PiS - PZU Zdrowie
356. Dominik Witek - kandydat PiS na radnego - PZU Zdrowie
357. Aleksandra Agatowska - team Andrzeja Dudy PZU Zdrowie

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA