fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

CDU/CSU ma kandydata na kanclerza. To Laschet

Marcus Soeder i Armin Laschet
AFP
Armin Laschet, lider CDU, będzie kandydatem koalicji CDU/CSU na kanclerza w najbliższych wyborach do Bundestagu - informuje Politico.

Rywalizujący o nominację z Laschetem, premierem Nadrenii Północnej-Westfalii, premier Bawarii i lider CSU Marcus Soeder, wycofał swoją kandydaturę - informuje "Politico".

W nocy Reuter podał, że Armin Laschet, lider CDU, zyskał wsparcie kierownictwa swojej partii na zamkniętym spotkaniu, jako kandydat CDU/CSU na kanclerza. Nie było to jednak równoznaczne z podjęciem przez całą chadecką koalicję formalnej decyzji kto będzie kandydatem chadeków na kanclerza w wyborach, w których po raz pierwszy od 2005 roku o urząd kanclerza nie będzie ubiegać się Angela Merkel.

Jeszcze nigdy w historii lider CSU nie został kanclerzem Niemiec.

CDU/CSU w ostatnich sondażach spadło poniżej poziomu 30 proc. poparcia co oznacza zmniejszenie się różnicy między chadekami a zajmującymi drugie miejsce w sondażach Zielonymi.

Wybory do Bundestagu odbędą się 26 września.

CDU/CSU tworzy obecnie rząd tzw. wielkiej koalicji z SPD - socjaldemokraci w sondażach zajmują dziś trzecie miejsce z poparciem na poziomie kilkunastu procent.

Źródło: Politico.eu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA